Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Seyirciyle Buluşuyor

DEVLET TİYATROLARI HALDUN TANER’İ ANIYOR

‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ Seyirciyle Buluşuyor

 

Tiyatro ve edebiyat dünyasının usta isimlerinden Haldun Taner doğumunun 100. Yılında Devlet Tiyatroları tarafından hazırlanan “GÖZLERİMİ KAPARIM VAZİFEMİ YAPARIM” adlı oyunuyla anılacak.
 
Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı oyun bir hiciv, bir ortaoyunu, bir geleneksel öğreti, bir başyapıt ve yakın tarihimizin en güzel tanıklıklarından biri.
 
Haldun Taner’in yazdığı ve Ali Düşenkalkar’ın yönettiği Türk tiyatrosunun en önemli örneklerinden biri kabul edilen eser, 7 Nisan Salı gününden itibaren Küçük Tiyatro’da seyirci karşısına çıkıyor.
 

 
Gerçekçi yaklaşımla kaleme aldığı ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’, Haldun Taner’in en fazla oynanan oyunları arasında yer alıyor.
 
Haldun Taner yazdığı tüm eserlerinde mizahı ön planda tutsa da seyirciyi güldürürken düşündürmeyi de ihmal etmiyor.
 

 
Oyunun kostüm tasarımı Funda Çebi’ye, sahne tasarımı Tayfun Çebi’ye, ışık tasarımı Ali Düşenkalkar’a dans düzeni Cihan Yöntem’e ve müzikleri Murat Gedikli ve Ahmet Baran’a ait.
 
Saygılarımızla
 
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü
Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
Tel    :  0 312 309 39 20
Faks :  0 312 311 95 19

OYUNCULAR

 
EMRE ERCİL, İRFAN KILINÇ, ŞİRİN GİOBBİ, PINAR GÜN, ALİ FUAT DAVUTOĞLU, ALİ HAKAN BEŞEN,,ESAT TANRIVERDİ, ERGİN ÖZDEMİR, CAN ÖZTOPÇU, SAVAŞ TAMER, SEÇİL ÖZTAN, CİHAN KAYMAK, ORİDA YILDIRAN, BURÇİN SEZEN, AHMET CAMCI, EMİNE DORUK YILDIRIM, SİNEM ERTUĞRUL, KORHAN ENİS YAVUZ, MELİK KOCAOĞLU, GÜLDEN ÇELEN, AYLİN DİNÇ, ANIL ŞİMŞEK, KEREM KAYHAN, ÖNCÜ KAMIŞLI, BİLGE AYDÖNER, GÜLCİHAN KISACIK, MERT MUTLU AĞACIK, EMRAH TİNTE, SERHAT YAZICI, GÖKHAN BURAK ANSEN, DUYGU YILDIZ YAVUZ, ESRA DEMİRKAPI, BURGAÇ DÖĞÜŞÇÜ,Saygılarımızla

OYUNLAR GENEL PROGRAM:


HABER KAYNAK:
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü
Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
Tel    :  0 312 309 39 20
Faks :  0 312 311 95 19
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir