Gümüşlük te genç yetenekler Verda Erman için çaldı

Gümüşlük’te genç yetenekler Verda Erman için çaldı 
Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında 9 yıldır sürdürülen Gümüşlük Festival Akademisi’nde ustalık sınıfı yaz müzik okuluna katılan genç yetenekler birer konser verdi. Piyanist Elif Şahin’in eğitmenliğinde bir haftadır sürdürülen ustalık sınıfına katılan 7 genç yetenek verdikleri konserle sertifikalarını aldı.
 
 
 

 

 

 
 

11. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Gümüşlük sahilinde yer alan festival merkezinde düzenlenen Elif Şahin piyano ustalık sınıfına katılan öğrenciler, kapanış konserinde Scarlatti, Mozart, Beethoven, Chopin, Liszt, Brahms, Mussorgski, Debussy ve Ravel'den eserler seslendirdiler. Sırayla sahneye çıkan Bahar Soyöz, Begümhan Gençgönül, Ceren Yıldırım, Deniz Erden, Melis Soyarslan, Suzan Şenol ve Zeynep Ülbeği’den oluşan gençler yetenekleriyle dikkat çekti.
 

Elif Şahin ve öğrencileri: Bahar Soyöz, Suzan Şenol, Zeynep Ülbeği, Deniz Erden,Elif Şahin, Melis Soyarslan, Begümhan Gençgönül, Bahar Soyöz
 
Verda Erman anıldı
Bir hafta boyunca genç yeteneklere piyano ustalık eğitimi veren Piyanist Elif Şahin, öğrencilerinin çok yetenekli olduklarını belirterek, “Çok farklı ve etkileyici bir mekânda bir hafta boyunca birlikte olduk, 17-25 yaşlarındaki öğrencilerimiz her biri kendilerini geliştirdikleri döneme ait besteci ve eserlerden oluşan bir konser hazırladılar” dedi. Elif Şahin, öğrencilerinin hazırladığı konseri Verda Erman’a adadıklarını da belirterek, “Bu sabah çok üzücü bir haberle uyandık. Çok derin bir üzüntü içersindeyiz, çok önemli bir piyanistimizi kaybettik, bu akşamki konserimizi değerli hocamıza adıyoruz” dedi. 
 
Yeni derslik hizmete girdi
Konser öncesi konuşma yapan festivalin sanat danışmanı Piyanist Gülsin Onay, festival merkezine yapılan derslikle ilgili izleyicilere bilgi verdi. Sürdürülebilir mimari anlayışı ile Bodrum’da ilk kez hayata geçirilen proje betonlaşan bölgede alternatif bir örnek oluşturuyor. Dünyada daha çok deprem bölgelerinde uygulanan bir yöntem olan ve “Earthbag ev” olarak adlandırılan yapı şekli, tamamen doğal ve çevredeki malzeme ile yapılıyor, dış cephesi ise kerpiçle sıvanıyor.
 
Ustalık sınıfları devam edecek
Bugüne kadar 360 öğrenciye sertifika veren GFA’da bir sonraki ustalık sınıfı, 22 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında festival konukları Kemal Gekic, Ilya Itin, Gülsin Onay ve Jean-Bernard Pommier’ın katılımlarıyla yine piyano dalında gerçekleşecek. 3 – 9 Ağustos tarihleri arasında ise Olga Martinova genç yeteneklere keman dalında ustalık sınıfı verecek. 
 
Bir yandan devam eden 11. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde ise 22 Temmuz akşamı Hırvat piyanist Kemal Gekic, tarihi festival alanı Koyunbaba Antik Taş Ocağı’nda klasik müzikseverlerin karşısına çıkacak.
 
İletişim
0 537 656 71 27
0 532 163 17 65
www.gumuslukfestival.org
gumuslukfestival@gmail.com
twitter.com/gumuslukfest
www.facebook.com/gumuslukfestival


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise@evetbenim.com
 Kaynak:
  İleti Haber/ gumuslukfestival@gmail.com
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir