“Halk Dayanışması” Basın Toplantısı: 22 Haziran 2016 Yer: Latife Hanım Anı Evi/Karşıyaka- İZMİR, Saat: 12.00

Halk Dyanışması site alınlığı

“Halk Dayanışması” Basın Toplantısı:
 
22 Haziran 2016 Yer: Latife Hanım Anı Evi/Karşıyaka Saat: 12.00

istiklalsavasi20haz1919

Sayın Basın Mensubu,

22 Haziran 1919’da yayınlanan Amasya Tamimi’nde ülkenin içinde bulunduğu durum, şöyle belirtilmiştir: “Vatanın bütünlüğü, milletin istiklâli tehlikededir”… 

97 yıl sonra bugün, 22 Haziran 2016’da da durum farklı değildir… Mustafa Kemal, biziz… Hepimiz, O'nun birer parçasıyız. Parçaları birleştirmeli ve ulus birliğini sağlamalıyız. Başka bir kurtuluş yolu yoktur.

Yine Amasya Tamimi’nde belirtildiği gibi; "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır"…

Birbirimize sandığınız kadar uzak değil; çok yakınız. Tek yapacağımız şey; HALK DAYANIŞMASI’dır.

İşte bu kapsamda, “Halk Dayanışması” adıyla hazırladığımız web sayfamızı, Kurtuluş Savaşı’nı başlatan ‘İlk Kurşun’ misali, yine İzmir’den başlatıyoruz..

Kurtuluş Savaşımızda Mustafa Kemal, telgraf başında nasıl ülkenin dört bir köşesini bir noktada topladıysa, biz de günümüz modern iletişim şartlarında halkdayanismasi.com adresinde toplamalıyız, dedik..

Halk Dayanışması’nı öncelikle İzmirlilere ardından tüm Türkiye’ye tanıtıp kullanıma açmak için Latife Hanım Grup üyelerimiz ve destek veren demokratik kitle örgüt temsilcileriyle bir araya geliyoruz. Ülkemiz ve milletimiz adına önem taşıyan bu hareketi tanıtmamızda, basının siz değerli çalışanlarını da yanımızda görmeyi dileriz.

Tarih: 22 Haziran 2016 Çarşamba

Yer: Latife Hanım Anı Evi/Karşıyaka

Saat: 12.00
Latife Hanım grubu İZMİR

Latife Hanım Köşkü
Türker Ertürk

Anadolu’yu işgale ve Türklüğü yok etmeye çalışan düşmana karşı ilk başkaldırı Ege’de gerçekleşti. Örgütsüz de olsa, bir “aydın inisiyatifi” olarak düşmana ilk kurşun; 97 yıl önce, 15 Mayıs 1915’de Hasan Tahsin tarafından, İzmir’de sıkıldı.

Düşmana karşı örgütlü olarak ilk direniş de yine Ege’de, Ayvalık’ta gerçekleşti. Düşmanın Ayvalık’a asker çıkarmasına ramak kala Yarbay Çetinkaya, namıdiğer Kel Ali, İstanbul’a telgraf çekiyor; “Bir elim Kur’an’da, bir elim Sancak’ta. Düşman karaya çıkarsa ateşle karşılık vereceğim” diyor. Çünkü Yarbay Çetinkaya için; Anadolu’yu işgal etmeye kalkışan düşman askerine “direnme” diyen Padişah, meşruiyetini kaybetmiş olup, düşmanla işbirliği yapmaktadır.

İşgal Altında Olmadığımız Anlamına Gelmez

Yaklaşık olarak bir asır sonra, bugün yine aynı emperyalist plan devrededir ve bu sefer, geçmişten aldıkları deneyim nedeniyle, ülkemiz örtülü işgal altındadır. Çevrenizde dalgalanan yabancı ülke bayrakları yoktur ama bu, işgal altında olmadığımız anlamına gelmemektedir.

Bugün iktidar, geçmişte olduğu gibi, meşruiyetini kaybetmiştir. Devletin acımasız gücünü her alanda kullanıyor ve yaygın din istismarı yapıyor olması nedeniyle hala iktidardır. Hukuk ve adalet kalmamıştır, özgürlüklerin tümü askıdadır.

Anayasa İhlali Yapılmaktadır

Anayasa ihlali yapılmakta ve yetkili ağızlardan, güce sahip olmanın cüreti ile bu husus, itiraf da edilmektedir. Teröristle masaya oturulmuş, müzakere edilmiş, mücadele edilmemiş, mücadele edilmemesi için direktifler verilmiş, mücadele eden asker arkadan hançerlenmiş, hendeklerin kazılmasına, bombaların yandaş müteahhitler eliyle asfaltların altına gömülmesine imkan sağlanmış ve ülkemizin bir bölümünün Suriyeleşmesine neden olunmuştur.

Bunlar yetmiyormuş gibi; komşularımıza terör ve terörist ihraç edilmiş, radikal unsurlar desteklenmiş ve ülkemiz hem bölgesinde hem de tüm dünyada, çağdışı rejimlerle sürdürdüğü ilişkiler hariç, yalnızlaşmıştır.

Kurtuluş Savaşına İhtiyaç Var

Ülkemiz felakete doğru hızla sürüklenirken, iktidarın tek bir derdi var; yetkisi olmadığı halde, baskı ve zulümle rejim değişikliği peşinde olduğu yeni anayasa ve başkanlıktır. Bu değişiklikle; mevcut gayri hukuki durumu, akıllarınca hukuki duruma çevireceklerdir. Halen, vatan savunması değil, saray savunması yapılmaktadır. Vatan, zerre kadar umurlarında değildir. Vatan, bunlar için aynen din gibi istismar konusudur.
Türkiye’nin mevcut durumu, artık sürdürülebilir değildir. Yeni Kurtuluş Savaşı’na ihtiyaç vardır. Görev; bir defa daha Türk Milleti’ne düşmektedir. Yitirilen barış ve huzur ortamımızı, birliğimizi, dirliğimizi ve bağımsızlığımızı, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.

Bir Çoban Ateşi Daha!

Tüm faşizan baskılara rağmen; Türkiye’nin her yerinde, içeriği buram buram yurtseverlik ve mücadele kokan çoban ateşleri yakılmıştır ve yenileri yakılmaya devam edilmektedir. Zamanı gelince, aynen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi, birleştirme olacaktır. O an, hızla yaklaşmaktadır.

Bir çoban ateşinin daha, bugün, İzmir-Karşıyaka’dan yakıldığına tanık olacağız. Bu mücadelenin adı; “Halk Dayanışması-İzmir”. Amaçlarının ne olduğunu ve ne yapmak istediklerini bugün (22 Haziran 2016), Amasya Genelgesi’nin açıklandığı aynı günde (22 Haziran 1919), Karşıyaka’da Latife Hanım Anı Evi’nde, saat 12:00’de yapacaklar. Yüreği yeten ve vatan sevgisiyle dolu olan ama ülkemizin gidişatını beğenmeyen, çocukları ve torunları için daha iyi bir vatan bırakma telaşında olan herkesi bekliyorlar.

Bu hareket için emeği geçenleri ve katılımcıları şimdiden kutluyorum.
Saygılar sunarım.

Türker Ertürk
E. Amiral, Araştırmacı – Yazar

SOSYAL MEDYA İLETİŞİM: 

Facebook:https://www.facebook.com/turker.erturk.5

https://www.facebook.com/pages/T%C3%BCrker-Ert%C3%BCrk/556317261057681?ref=profile

Facebook Grup:https://www.facebook.com/groups/797431790326056/?fref=ts

Twitter:https://twitter.com/Orsatramola 

evetbenim sanat güneşi logo

Haber Kaynak:
Engin Demirkollu
engindemirkollu@gmail.com
Editör eklentisi: Gazete google 

evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir