HAMLET


İSTANBUL

William Shakespeare

HAMLET

 Oyun Tarihleri: 10-11-12-14-15-16-17-18 Ocak tarihlerinde
Üsküdar Tekel Sahnesi


 

William Shakespeare’in yazdığı "Hamlet" adlı oyunun çevirmeni Sabahattin Eyüboğlu. Oyunun yönetmeni Işıl Kasapoğlu. 26 Aralık 2013’te Üsküdar Tekel Sahnesi’nde prömiyer yapan oyunun dekor ve kostüm tasarımı Hakan Dündar’a, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, dramaturgi Zeynep Avcı’ya ait olan oyunun yönetmen yardımcısı Bülent Emin Yarar’dır. Oyunun asistanları ise Cansın Bezircilioğlu ve YaseminTaş. 
Oyunda rol alan sanatçı,  Bülent Emin Yarar.
Orkestra, Cansın Bezircilioğlu, Yasemin Taş.
 
Oyun içinde ustaca oyun yöneten, sergileyen, yaşayan; soytarıyla soytarı, saraylıyla saraylı, en akıllı kadar akıllı, kusursuz bir deli olabilecek kadar oyunculukla yoğrulmuş, öte yandan da bir oyuncunun nasıl olup da kılık, kimlik ve varlık değiştirdiğini kendi kendine soran kişi, Hamlet.
 

 
Hamlet’in üslubu gibi, kişiliği de sürekli değişim halindedir ve bu kez de sahnedeki tek başınalığıyla olayların hem içinde hem dışında, olayları hem yaşayan, hem anlatan kişi olarak çıkar karşımıza.
 

 
William Shakespeare’in en çok oynanan oyunlarının başında gelen Hamlet, aynı zamanda en çok konuşulan, en çok yazılan, en çok yorumlanan klasik bir eser ve her çağda irdelenen zorlu bir karakter olma özelliğini de sürdürmektedir.
 
               Oyun Tarihleri: 10-11-12-14-15-16-17-18 Ocak tarihlerinde Üsküdar Tekel Sahnesi’nde…
 
HABER KAYNAK:
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU
Basın-Halkla İlişkiler Birimi
basin@istdt.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir