Hong Kong’da Saygun prömiyeri 17. Japonya turnesi

Dünyanın tanıdığı devlet sanatçımız, piyanist Gülsin Onay, 45.Hong Kong Sanat Festivali kapsamında, 16 Şubat'ta gerçekleşecek konserinde Ahmed Adnan Saygun'un eserini Hong Kong'da ilk kez seslendirecek olmanın onur ve heyecanını taşıyor.  Sanatçı, Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BIFO) ile provalara 10 Şubat'ta başlıyor.
Ünlü piyanist, adına üretilmiş bir şarap markasının da bulunduğu Japonya'da geniş bir hayran kitlesi tarafından ilgiyle takip ediliyor ve çeşitli konserleri ulusal televizyonlarda yayınlanarak milyonlarca insana ulaşıyor. On yedinci Japonya turnesi kapsamında bu kez Fukuoka ve Shirakawa’da Beethoven, Debussy, Chopin ve Franck'ın eserlerinden oluşan resitaller verecek. 
Hong Kong’da Saygun prömiyeri 17.Japonya turnesi
Anıtsal bestecimiz Ahmed Adnan Saygun'un piyano konçertolarını yurt içinde ve yurt dışında, 100'ü aşkın konserde seslendiren Gülsin Onay, 1.Piyano Konçertosu'nun Hong Kong prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
PROGRAMME
15 Feb
F Tüzün 
Capriccio à la Turque 
James Macmillan 
Violin Concerto
Violin: Vadim Repin
Rimsky-Korsakov 
Scheherazade, Op 35
16 Feb 
E Schulhoff 
Ogelala (Suite from Ballet), Op 53
A A Saygun 
Piano Concerto No 1, Op 34
Piano: Gülsin Onay
Balakirev 
Islamey, Op 18
Respighi 
Belkis, Queen of Sheba (Suite for Orchestra), P177
unnamed (3)İkinci piyano konçertosunu öğrencisi Gülsin Onay için besteleyen, anıtsal bestecimiz Ahmed Adnan Saygun (1907-1991), bir mektubunda şöyle yazmıştı Onay'a: “Benim için sanat adamı, hiçbir maddi endişeye hayatında yer vermeyen ve başkaları tarafından gelecek övgülü sözler ile kendini vanite çukuru batağı içinde boğulmaya bırakmayan ve daima gücü yettiğince iyiyi, güzeli, gerçeği arayan, ona ulaşmaya çalışarak insan olmanın faziletini duymaya ve duyurmaya ömrünü veren kişidir. Ben bütün hayatımda bu yolda yürüdüm. Bu söylediğim ideale doğru bir iki eser verebildiysem ne güzel.” 
75 ülkeyi kapsayan uluslararası kariyeri süresince, hocasının yazdıklarını nasihat belleyen ve en iyi şekilde uygulamayı başaran Gülsin Onay, yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce kez seslendirdiği konçertoların ilkini, bu kez Hong Konglulara dinletecek. Hocasının eserini Hong Kong'da ilk kez seslendirecek olmanın onur ve heyecanını taşıyan sanatçı, Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BIFO) ile provalara 10 Şubat'ta başlıyor.
45.Hong Kong Sanat Festivali kapsamında, 16 Şubat'ta gerçekleşecek konserin hemen ardından ise Japonya’ya geçecek.
Ünlü piyanist, adına üretilmiş bir şarap markasının da bulunduğu Japonya'da geniş bir hayran kitlesi tarafından ilgiyle takip ediliyor ve çeşitli konserleri ulusal televizyonlarda yayınlanarak milyonlarca insana ulaşıyor. On yedinci Japonya turnesi kapsamında bu kez Fukuoka ve Shirakawa’da Beethoven, Debussy, Chopin ve Franck'ın eserlerinden oluşan resitaller verecek. 
Gülsin Onay,Gülsin Onay'dan Yeni Albüm Müjdesi!
Yılın ilk günlerinde İzmir, Cambridge, Ankara ve Eskişehir’deki dinleyicileriyle buluşan Gülsin Onay, yeni yıla yepyeni bir albüm kaydıyla merhaba dedi.  
Kısa süre içinde dinleyicilerin beğenisine sunulacak olan albümde yer alan Saygun, Beethoven, Mozart, J.S.Bach ve Franck'a ait eserleri, duayen piyanist ilk kez kaydetti. Hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenen albümün, tüm dünyada iTunes üzerinden satılması planlanıyor. 
Yılın İlk Ustalık Sınıfı İstanbul'da..
Yaz aylarında Gümüşlük Festival Akademisi'nde genç piyanistlerle buluşan ve eşsiz deneyimini paylaşan Onay, sezon içinde de, programı ne kadar yoğun olursa olsun, öğrencilere zaman ayırıyor. 2017'nin ilk çalışması, 6 ve 7 Şubat'ta İstanbul’da yapılacak. Boğaziçi Sanat Akademisi’nin düzenlediği ustalık sınıfının ardından, 9 Şubat’ta "Başarım Sensin Derneği" yararına Pera Palas Jumeirah Otel’de özel bir konser verecek.
A.A.SaygunMart 2017 
4 haftada 13 konser 
5 konserlik Kuzey İngiltere turnesi
3 Mart 2017   ANTALYA
Camille Saint-Saens: Piyano Konçertosu Op.22, Sol Minör, No.2
Antalya Devlet Senfoni Orkestrası
Şef: İbrahim Yazıcı
8 Mart 2017   İSTANBUL
Resital, Erkin Onay (Keman) ile
İstanbul Kültür Üniversitesi, Akıngüç Oditoryumu
14 – 18 Mart 2017  
Kuzey İngiltere Turnesi
20 Mart 2017   ANKARA
Endellion Quartet ile Konser
Bilkent Oda Müziği Günleri
22 Mart 2017   İSTANBUL
Endellion Quartet ile Konser
Boğaziçi Üniversitesi, Albert Long Hall
23 Mart 2017   TEKİRDAĞ
Endellion Quartet ile Konser
24 Mart 2017   İSTANBUL
Beylikdüzü Piyano Festivali Açılış Konseri
26 Mart 2017   İZMİR
"Bestelerle Barışa Yolculuk" Mülteci Çocuklar Korosu ile Konser
Mozart Piyano Konçertosu, KV414, 
KODA, Şef: Rengim Gökmen
Konak AKM
G.Onay-Erkin Onay29 Mart 2017   İSTANBUL
Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı Yararına
Erkin Onay (Keman) ile Konser
Caddebostan Kültür Merkezi
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Gülsin Onay Basın Bülteni/ Gülsin Onay'ın konserlerini www.gulsinonay.com'dan takip edebilirsiniz.
evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir