İDOB: 2017-2018 Sanat Sezonu GALA KONSERİ ile açılıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi  2017-18  Sanat Sezonunu 23 Eylül Cumartesi Saat 20.00’de Grand Pera Emek Sahnesi’nde GALA Konser'le açıyor!
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu sezon Açılış Konserini Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştiriyor. Verdi,  Bellini,  Donizetti, Massenet,  Wagner, Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserleri seslendirilecek.
Konserde solist olarak; İstanbul seyircisinin yakından tanıdığı Evren Ekşi ve topluluğumuza yurt dışından gelerek yeni katılan Hale SONER ve Barbora Fritscher yer alıyor. Konserin orkestra şefi Roberto GIANOLA.
***
Ayrıca sezonuna damgasını vuracak olan ZORLU PSM-İDOB (İstanbul Devlet Opera ve Balesi) işbirliğinin ilk buluşması: “GALA KONSER”! Konserde; Bizet, Verdi , Puccini, Donizetti ve Bellini gibi önemli bestecilerin operalarından oluşan repertuar, orkestra şef  Serdar YALÇIN ve deneyimli solistlerimiz Aylin ATEŞ, Murat GÜNEY, Efe KIŞLALI, Hüseyin LİKOS, Ayşe SEZERMAN ve Nazlı Deniz SÜREN  sunuyorlar. Konser, 12 Ekim Perşembe Saat 20.00’de  ZORLU PSM’de!
***
2017-18 sezonunda ilk kez sahnelenecek olan eserler; Ahmet Ümit’in “Ninatta’nın Bileziği” adlı romanından  uyarlanan Evrim DEMİREL’in “NİNATTA”, William Shakespeare’nin oyunundan uyarlanan , Giuseppe Verdi’nin  “FALSTAFF”,  G.F. Händel’in “APOLLO VE DEFNE” operaları; Verdi’nin “REQUIEM”, G.Rossini’nin  “STABAT MATER”, Carl Orff’un “CARMINA BURANA” adlı oratoryoları, L.Minkus’un “DON KİŞOT”, Ç.Işıközlü’nün “JUDITH” balesini  ve çocuk oyunu olarak Mozart’ın “SİHİRLİ FLÜT(Tamino’nun Rüyası)” seyirciyle buluşacak.!
***
Geçtiğimiz sezonlarda ilgi çeken ve bu sezon da devam edecek olan diğer eserler; BAŞKADÜNYA/Selman Ada, FAUST/C. Gounod,
THE RAKE’PROGRESS (Hovardanın Sonu)/I.Stravinsky, ERNANİ/G.Verdi, THE TURN OF THE SCREW(Kötülüğün Döngüsü)/B.Britten  adlı  operaları,  LA BELLE  HÉLÉNE(Güzel Helen)/J.Offenbach opereti, THE RAKE’PROGRESS (Hovardanın Sonu)/I.Stravinsky, ERNANİ/G.Verdi, THE TURN OF THE SCREW(Kötülüğün Döngüsü)/B.Britten  adlı  operaları,  LA BELLE  HÉLÉNE(Güzel Helen)/J.Offenbach opereti, 
UYUYAN GÜZEL/P.I.Çaykovski, FINDIKKIRAN/P.İ.Çaykovski,UYUYAN GÜZEL/P.I.Çaykovski, FINDIKKIRAN/P.İ.Çaykovski, SONDAN ÖNCE-3 AŞK-4 MEVSİM/D.Sonnenbluck-U.Seyrek adlı  baleleri, DÜNYA  DANS  GÜNÜ  ektinlikleri. 
MDT(Modern Dans Topluluğu) ise JİZEL, SEYAHATNAME, KLASİK MODERNLER, İNSAN HAKLARI GÜNÜ, ŞEHİR ORMAN, ERGİME, NEVRUZ, DÜNYA ŞİİR GÜNÜ, IRK AYRIMI İLE MÜCADELE, BAROK KONSER VE GÜLDESTAN adlı modern danslar. Çocuk için ÖYLESİNE BİR DİNLETİ ve KUKLACI adlı oyunları kaçıranlar bu sezon izleme fırsatı bulacaklar.
***
Yoğun ilgiyle karşılanan konserlere bu sezonda yenileri eklenerek devam edecek.
Detaylı bilgi ve bilet satışı için: www.dobgm.gov.tr

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Songül Sarıpınar/ İstanbul Devlet Opera ve Balesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir