İKSEV 9.Dr.Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması CD’si yayımlandı.

Yarışma Kazanan “Konser Şarkıları” CD’de 9. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması CD’si Yayımlandı
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması’nın dokuzuncusunun CD’si yayımlandı.
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması’nın dokuzuncusunun CD’si yayımlandı.7 Haziran 2016’da 30.Uluslararası İzmir Festivali’nde şef Serdar Yalçın yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirilen “Konser Şarkıları’nın kayıtlarını değerli besteci, akademisyen ve elektronik müzik uzmanı Doç. Dr. Mehmet Can Özer’in yaptı, CD klasik müzik kayıtlarında söz sahibi olan A.K. Müzik tarafından basıldı.
Yarışma Kazanan “Konser Şarkıları”CD’de seçici kurulun, orkestra üyelerinin ve dinleyicilerin oylarıyla dereceye giren birinci: Murat Cem Orhan -“Şeyh Bedreddin Destanı”, ikinci:İsmail Sezen “Yeraltı Kraliçesi’nin Şarkısı”, üçüncü: Utar Artun “Hiçlik”, 1. Mansiyon: İvan Celac “Şarkı Söylerken Yaşarım” , 2. Mansiyon: Berkant Gençkal“Te Pō (Gece)” ve 3. Mansiyon: Oğuz Usman “Yakarış” adlı eserleri yer aldı. CD’de ayrıca ilk iki yarışmanın birincisi günümüzün seçici kurul üyesi değerli besteci Hasan Uçarsu’nun Ulaslararası İzmir Festivali’nin 30. Yılı için yazdığı “İzmir, Güzel İzmir” adlı bestesi de bulunuyor.
Türkiye’nin ilk ve sürdürülen tek yarışması olarak öncülük görevini başarıyla yerine getiren Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması’nın çok sesli müziğimize ve genç bestecilerimize katkısının tartışılamaz olduğunu söyleyen Yarışma Genel Sekreteri ve İKSEV Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Ongurlar, “Böylesi bir yarışmayı sürdürmekten ve 9. Yarışmamızın CD’sini sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi. 
Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Onur Acımaz/ İKSEV Basın Danışmanlığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir