İZDOB: Notre Dame nin Kamburu Balesi

Bornova Kültür Sanat Merkezi Necdet Aydın Sahnesi’nde

“Notre Dame’ın Kamburu” Balesi Sanatseverlerle Tekrar Buluşuyor.

Üç sezondur seyirciyle buluşan, güzel çingene kızı “Esmeralda” ile kambur kilise zangoçu “Quasimodo”nun ölümsüz aşkını anlatan “Notre Dame’ın Kamburu” balesi İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından Şubat ve Mart aylarında yeniden sahnelenecek. Seyirciden büyük beğeni alan, Victor Hugo’nun aynı adlı romanından esinlenen
balenin müzikleri Cesare Pugni’ye, müzik düzenlemesi Bujor Hoinic’e ait.

“Notre Dame’ın Kamburu” balesinin koreografisi ve librettosu Göksel Armağan Davran ve Ahmet Volkan Ersoy’un imzasını taşıyor. Orkestra Şefinin Tolga Taviş olduğu eserde dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını ise Gülay Korkut üstlenecek.

Eserde, birçok fiziksel eksikliğe ve çirkinliğe sahip olmasıyla karakterize edilen zangoç Quasimodo’nun üç saat süren makyajı ve eserin dönemine uygun görkemli dekorları da izleyiciye görsel şölen yaşatacak.

1, 3, 6, 8, 10 Şubat 2024 ve 2, 4, 6 Mart 2024 tarihlerinde Bornova Kültür Sanat Merkezi Necdet Aydın Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak olan Notre Dame’ın Kamburu balesinin biletleri ve sezon programı ile ilgili detaylı bilgiye izmirdob sosyal medya hesaplarından ve operabale.gov.tr web sayfasından ulaşılabilir.
KONU:
“Notre Dame’ın Kamburu” eseri, 15. yüzyılda Paris’te yaşayan Quasimodo adlı çirkin ve kambur olduğu için halk tarafından dışlanan bir adamın hikayesini anlatır. Notre Dame Katedrali’nin papazı, Quasimodo’yu kiliseye alarak onu dış dünyaya kapatır ve kendi hizmetinde kullanmaya başlar. Esmeralda isimli çingene güzelinin şehre gelmesiyle bir anda her şey değişir. Quasimodo ve papazın Esmeralda’ya aşık olmasıyla olaylar karışık bir hal alır.
Eserin biletleri, Bornova Kültür ve Sanat Merkezi gişesinden ve online olarak www.biletinial.com adresinden temin edilebilir.
Medya İletişim:
Mustafa Kemal Feyman
kemal.feyman@ktb.gov.tr
(0541) 337 9223
(0232) 489 04 74 / 3603

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın/tenise.yalcin@gmail.com – İleti Haber:Mustafa Kemal Feyman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir