Karma Sergi: ATEŞLİ YORUM, Galeri Utopya Plartform

ATEŞLİ –YORUM

Karma sergi

Platform Sanat Galerisinde izlenebilir
22 Ocak-11 Şubat 2011

 

BASIN BULTENİ

15 yıldır Kalamış’ta ki atölyelerinde Sibel Yıldız Koş ve Gonca Denizci yönetiminde seramik çalışmalarını sürdüren ” Patika Seramik ”, 2010 yılı atölye-kurs çalışmalarını Kızıl toprak Ütopya Platform Sanat Galerisinde sergiliyor. Seramiğin artistik dokusunun ve doğallığının öne çıktığı, ateşle hayat bulan sırların renklendirdiği, duvar panoları, çanaklar ve çeşitli sanatsal formlar modern yorumlarıyla sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Katılımcıların çoğunluğunun Patika Seramik’te tanıştığı çamur ve ateşle yaptığı yolculuğun izleri duygusal ve düşünsel etkilenme gücü estetik bir biçim olarak hayat buluyor.

ATEŞLİ –YORUM adlı sergi 22 Ocak-11 Şubat 2011 tarihleri arasında Ütopya Platform Sanat Galerisinde izlenebilir… Sergide eserleri olan sanatçılar: ISIK KAR, YILDIZ YAĞCI, FAİKA DURUL, ÖMÜR SANSOY, SELVİNAZ EKEN, SİBEL ÖNAY, YASEMİN TELCİ, GÖNÜL ERTANI, ARZU MUSA, GÜNGÖR KARAKUŞ, ÖZLEM AKOĞLU, ARZU MOLLAAHMETOĞLU.

 

 

 

  

 

 

   

 

           

 

  

 

 

 

 Adres: Kızıl toprak Rüştiye sok. Dilek apt.2/1 Kadıköy-İstanbul Tel: 0216 414 11 87-

 fax:0216 414 86 20 www.utopyasanat.com utopyaplatform@ttmail.com

 Galeri Pazar hariç her gün 12:00-19:00 arası acıktır. Pazar ziyaret için lütfen 0555 251 68 98 no lu tel den randevu talep ediniz

 

 

 

Haber Kaynak: Yasemin Telci

ytelci@gmail.com
Fotoğraflar: Galeri Utopya Platform

Haber düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim

bilgi@evetbenim.com

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir