Kreisler’e Övgü(6 Mayıs 2024)

KREISLER’E ÖVGÜ
06 Mayıs 2024 20:00
Cihat AŞKIN keman
Jerfi Aji piyano

Kreisler’in eserlerinden ve düzenlemelerinden oluşan yeni albümü “Fritz Kreisler” ile müzikseverlerle buluşan Cihat Aşkın ve Jerfi Aji, Süreyya Operası’nda verecekleri KREİSLER’E ÖVGÜ resitalinde bestecinin düzenlemelerinden başka onun kişiliği ve etkilerinde oluşan bir program sunacaklar.
Gramofon plaklarının 20. Yüzyılda tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte müzik dinleyicilerinin evlerine sıcak bir misafir olarak giren Fritz Kreisler, yaşamı boyunca birçok eser bestelemiş ve keman için düzenlemeler yapmıştır. Viyana ekolünün en kuvvetli temsilcilerinden olan Fritz Kreisler’in kuşkusuz kemancı kimliğinin yanında besteci kimliğinin de olması onun yorumlarına bir ayrıcalık katmıştır. Cihat Aşkın ve Jerfi Aji’nin ustaca yorumları ile hem bestecinin kendi eserlerinden hem de düzenlemelerinden oluşmuş bir seçki olan, “Fritz Kreisler” adı altında toplanan albüm, Kalan Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yayınlandı.
Bu özel resitalde, “Fritz Kreisler” albümünden seçilen parçalarla birlikte Mozart, Mendelssohn-Bartholdy, Tura, Bach ve Saint-Saens gibi büyük bestecilerin eserleri de seslendirilecek.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın/tenise.yalcin@gmail.com – Haber içerik: Süreyya Operası web sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir