Milli Reasürans ta Parlayan Yıldızlar: Poyraz Baltacıgil

MİLLÎ REASÜRANS’TA PARLAYAN YILDIZLAR
POYRAZ BALTACIGİL
24 Şubat 2015 20:00
Millî Reasürans Konser Salonu
POYRAZ BALTACIGİL çello
Piyanist: Can Okan
 
C. Debussy Viyolonsel Sonatı, Re Minör
R. Schumann Fantasiestück
S. Rachmaninov Vocalise
L. van Beethoven Viyolonsel Sonatı No: 3, La Majör
 
Viyolonsel eğitimine 2000 yılında Hakkı Öztürk ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda başlayan Poyraz Baltacıgil çalışmalarını 2005 yılından itibaren Dilbağ Tokay ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda sürdürüyor. Orkestra ile ilk solo konserini 13 yaşında İstanbul Filarmonia Orkestrası ile Hakan Şensoy şefliğinde veren genç sanatçı, sonrasında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası ile çeşitli konserler verdi. Yo-Yo Ma, Alexander Rudin, Natalia Gutman, Steven Isserlis, gibi çellistlerle çalışma fırsatı bulan Baltacıgil, 2011 yılında Bulgaristan’daki “International Competition Young Virtuosos” yarışmasında üçüncülük ve 2014 yılında “Benyamin Sönmez Ulusal Çello Yarışması”nda birincilik ödüllerini kucakladı.
 
Parlayan Yıldızlar Meriç Soylu Ödülü
 
İstanbul’un kültür ve sanat hayatına 14 yıldır yön veren İş Sanat, ülkemizin gururu genç sanatçılarımızı müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Gelecek vaat eden sıra dışı yeteneklere ışık tutan Parlayan Yıldızlar serisi, genç yıldızların sahne deneyimini artırarak onları ait oldukları dünya sahnelerine kazandırmayı amaçlıyor. Parlayan Yıldızlar serisinde geçtiğimiz sezon ilk kez verilen “Meriç Soylu Ödülü” bu yıl da sezonun en parlak yıldızıyla buluşacak. Parlayan Yıldızlar’ı Soylu ailesiyle bir araya getirme görevini ise İş Sanat üstleniyor. Kültür sanat dünyasında sevgi ve saygıyla anılan Meriç Soylu, 2006 yılında başladığı İş Sanat Yönetmenliği görevini vefat edene kadar başarıyla sürdürmüş, vizyonu ve müzik tutkusuyla her sezon İş Sanat sahnesinde birçok önemli konsere ve yenilikçi projeye imza atmıştı.
 
Millî Reasürans Konser Salonu
Maçka Caddesi No: 35 Şişli – İstanbul
 
Rezervasyon İş Sanat’ın issanat@isbank.com.tr e-posta adresinden ya da (212) 316 10 83 numaralı telefonundan yapılabilir.Yerler numarasızdır ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

Bilgi: İş Sanat
Haber İçerik: http://www.issanat.com.tr/tr/etkinlik/konser/20150224/poyraz-baltacigil/

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir