NDS: NOVA TRİO Konseri (21.12.2023)

PROGRAM:
Sergei Rachmaninov, Piyanolu Trio élégiaque No.1, Sol minör;
Hasan Ferid Alnar, Piyanolu Trio
I. Poco lento-Allegro moderato (Introduction, Taksim)
II. Scherzando (Türk Aksağı)
II. Lento (Devri Hindi)
IV. Moderato-Alla marcia
Mehmet Özkan, Piyanolu Trio için düzenleme
 Evlerinin Önü Mersin
 Ben Giderim Batum

*** ARA ***
’’Laçin’’ Piyanolu Trio için Düzenleme
Düzenleme: Özkan Manav
Aleksandra Nadin Bolşen, Piyanolu Trio
Intro
I. Türk Çıkartması
II. Ağırlama
III. Süit
Fırat Akarcalı, Piyanolu Trio için Düzenleme
 Ah Bir Ateş Ver
 Ben Seni Sevdiğimi & Çay Elinden Öteye

Çetin Ceviz, keman:
1990 yılında Eskişehir’de doğdu. Öğrenimine 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı keman sanat dalında Prof. Nazım Rzaev ile başladı. 2006 yılında, Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrasını kazandı. Bu orkestra ile yurt içi birçok konserde yer aldı. 2007 yılında, Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrasını kazandı. Bu orkestra ile 3 yıl boyunca gerek başkemancı gerek 1. keman sanatçısı olarak yurt içi ve yurt dışı birçok konserde yer aldı. 2008 yılında, Prof.Dr. Cihat Aşkın tarafından Caka (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) projesine davet edilerek, İTÜ Miam’da (Müzik İleri Araştırmaları Merkezi) Cihat Aşkın ile solo çalışmalarına ve konserlerine devam etti. 2010 yılında, Moğolistan Ulan Batur Türk Büyükelçiliği’nin daveti üzerine Şef Cem Mansur yönetiminde Ulan Batur Filarmoni Orkestrası ile solist olarak çaldı ve Moğolistan medyası tarafından büyük beğeni kazandı. Aynı yıl, Akbank Oda Orkestrasını kazandı ve bu orkestra ile 1.keman sanatçısı olarak birçok konserde yer aldı. 2011 yılında, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı lisans eğitimini yüksek onur derecesinde tamamlayarak Prof. Gülen Ege Serter’in sınıfından mezun oldu. Aynı yıl Moskova P.I.Çaykovski Devlet Konservatuvarı komisyonunca yapılan yüksek lisans sınavını kazanarak Rusya Federasyonu Onur Sanatçısı Prof. Mikhail Gotsdiner’in keman sınıfında eğitim görmeye hak kazandı. 2015 yılında, Rodos Adasında gerçekleştirilen Türk-Yunan Gençlik Orkestrası projesinde başkemancı olarak konserlerde yer aldı. Aynı yıl Roma Türk Büyükelçiliği’nin daveti üzerine Yunus Emre Kültür Merkezin’de 10 Kasım Atatürk’ü anma konseri gerçekleştirdi. Çetin Ceviz, Moskova P.I.Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Alexander Rudin, Prof. Mikhail Olenev, Prof. Alexandr Korchaghin, Prof. Anna Yanchishina, Prof. Fyodor Belughin, Prof. Rustem Kudoyarov, olmak üzere tanınmış birçok müzisyen ile çalıştı. 2016 yılında, Moskova P.I.Çaykovksi Devlet Konservatuvarı’nın yüksek lisans bölümünden başarılı bir şekilde mezun oldu ve aynı yıl yaylı çalgılar bölümü solo keman dalında doktora/sanatta yeterlik eğitimine devam etmeye hak kazandı. 2018 yılında, Moskova P.I.Çaykovski Devlet Konservatuvarı sanatta yeterlik eğitimini de başarılı bir şekilde tamamlayan Çetin Ceviz, Türkiye’deki konserleri yanı sıra, Rusya Federasyonu, Almanya, Avusturya, Finlandiya, İtalya, Tayland, Yunanistan ve Moğolistan gibi ülkelerde bulunmuştur. Çetin Ceviz, Moskova’daki 7 yıl süren yurt dışı eğitim sürecini, Rönesans Holding bünyesinde değerli bir iş adamı tarafından kendisine sağlanan başarı bursuyla tamamlamıştır. Camerata Anatolia oda müziği grubunun da keman sanatçısı olan Çetin Ceviz, gerek yurt içinde gerek yurt dışında solo ve oda müziği konserlerine aktif bir şekilde devam etmektedir.

Seren Karabey, viyolonsel:
1989 yılında İstanbul’da doğdu. İlk müzik eğitimine sekiz yaşında piyano dersleri alarak başladı. 2000 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girerek Prof. Reşit Erzin ile viyolonsel eğitimine başladı. 2010 yılında aynı kurumdan mezun oldu. 2016 yılında, Türk Eğitim Vakfı Güsel Bilal Yurtdışı Bursu’nun katkılarıyla, Ludus Ensemble üyeleri ile birlikte (piyano trio olarak) Hochschule für Musik und Theater Hamburg’ta Prof. Niklas Schmidt ile Oda Müziği dalında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. 2017 yılında ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Reşit Erzin ile yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. 2005 yılında, Cem Mansur yönetimindeki Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası’na katıldı. Peter Bruns, Henri Demarquette, Arto Noras ve Fine Arts Quartet, Yovan Markovitch’in viyolonsel masterclass’larına, kurucu üyelerinden olduğu Ludus Ensemble ile Eberhard Feltz, Itamar Golan, Ralf Gothoni, Juhani Lagerspetz, Michel Lethiec, Niklas Schmidt, Arnold Steinhardt ve Auryn Quartet, Yuri Bashmet’in oda müziği masterclass’larına katıldı. 2010 yılında, Haydn Re Majör Viyolonsel Konçertosu’nu, 2016 yılında Ludus Ensemble olarak Beethoven’ın Üçlü Konçertosu’nu seslendirdi. 2011-2014 yılları arasında görev yaptığı İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde, 2021 yılının ağustos ayından itibaren tekrar çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak viyolonsel ve oda müziği dersleri veren Seren Karabey, aynı kurumda doktora/sanatta yeterlik çalışmalarını Prof. Reşit Erzin ile sürdürmektedir. 2020 yılında üyesi olduğu Nova Trio ve Camerata Anatolia Oda Müziği gruplarının yanında, Evren Büyükburç Erol ile viyolonsel-piyano ikilisi olarak da konserler vermeye devam etmektedir. Seren Karabey, gerek yurt içinde gerek yurt dışında solo ve oda müziği konserlerine aktif bir şekilde devam etmektedir.

Ecem Alnıaçık Artunç, piyano:
1991 yılında Bursa’da doğdu. İlk piyano derslerini 6 yaşında Fethiye Sanlıkol’dan almaya başladı. 2005 yılında Bursa Zeki Müren AGSL’ne (Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi) girdi. 2007-2009 yılları arasında Mehmet Okonşar ile, 2009- 2011 yılları arasında Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile çalıştı. 2009 yılında, Bursa Zeki Müren AGSL’den okul birincisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda lisans eğitimine başladı. 3 yıl boyunca Doç. Gökhan Aybulus ile çalıştı. 2013 yılında lisans eğitimini Doç. Özgür Ünaldı ile tamamladı. 2007 yılında, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde Kemal Gekic, Ilya Itin, Francesco Libetta ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’ın ustalık sınıflarında aktif katılımcı olarak yer aldı. 2009 yılında, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile, Şef Hakan Kalkan yönetiminde Mozart 21 No.’lu Piyano Konçertosu, 2012 yılında, şef Dağhan Doğu yönetiminde, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde J.S.Bach La Major Piyano Konçertosu, 2013 yılında, şef Gürer Aykal yönetiminde, İstanbul Sinfonietta eşliğinde Mozart 23 No.’lu Piyano Konçertosu’nu seslendirdi. 2019 yılında ise, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile N.Medtner’in 1 No’lu Piyano Konçertosu’nun Bursa’daki ilk seslendirilişini gerçekleştirmiştir. 2012 yılında, AIMA’da (Ayvalık International Music Academy) Devlet Sanatçısı İdil Biret ile çalışma fırsatı buldu. 2013-2015 yılları arası piyano sanat dalında eğitimine Moskova P.I.Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda Prof. İrina Plotnikova ile devam etti. 2015 yılında, festival kapsamında Roma Marcellus Tiyatrosu’nda resital gerçekleştirdi. 2008 yılında İzmir Işılay Saygın Piyano Yarışması’nda üçüncülük, 2011 yılında İstanbul Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda üçüncülük, 2013 yılında 1. Süreyya Operası Ulusal Piyano Yarışması’nda ikincilik, 2015 yılında 3. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması’nda üçüncülük ödüllerini kazandı. 2021 yılında, doktora/sanatta yeterlik çalışmalarını Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Özgür Ünaldı ile başarıyla tamamlayan Ecem Alnıaçık Artunç, aynı kurumda öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. Ecem Alnıaçık Artunç, gerek yurt içinde gerek yurt dışında solo ve oda müziği konserlerine aktif bir şekilde devam etmektedir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın/tenise.yalcin@gmail.com/ Haber İçerik: Northe Dame de Sion- Fransız Lisesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir