Öğrenciler Taksim Metrosunda Kitap Okudu, Okuduğu Kitapları Atatürk Kitaplığına Bağışladı…

Öğrenciler Taksim Metro'sunda Kitap Okudu, Okuduğu Kitapları Atatürk Kitaplığına Bağışladı…

 

Kültür 2000 Koleji öğrencileri, 28 Mart 2011 tarihinde açılan ve 13 Nisan’a kadar İstanbul Taksim Metrosu’nun duvarlarını süsleyecek olan Okuma Sağanakları Fotoğraf Sergisi’ni ziyaret edecek. Öğrenciler, Sergi ziyareti sonrasında Okuma Sağanakları Fotoğraf Sergisi’nin hemen altına oturarak 30 dakika kitap okuyacak
 

Kütüphane Haftası bitmedi, tüm hızıyla devam ediyor…

 

Öğrenciler Taksim Metro'sunda Kitap Okudu, Okuduğu Kitapları Anadolu'da bir okula gönderilmesi için Atatürk Kitaplığına Bağışladı…

Kültür2000 Koleji, Okul Kütüphanecileri Derneği ve Kültür Paylaşım Platformu işbirliği ile organize edilen kitap okuma etkinliği gerçekleşti.

Kültür2000 Koleji öğrencileri, 47. Kütüphane Haftası’nı 11 Nisan 2011 Pazartesi günü, saat 11.00’de İstanbul Taksim Metro’sunda otuz dakika süren bir toplu okuma etkinliğiyle kutladı.

Kültür2000 İlköğretim Koleji, Okul Kütüphanecileri Derneği ve Kültür Paylaşım Platformu’nun işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Türkiye’de okumama alışkanlığı sorununa dikkat çekmek, “Niçin okumuyoruz?” “Okuyan bir toplum idealine nasıl ulaşabiliriz?” sorularına verilebilecek yanıtlar konusunda insanlarımızı düşündürerek herkesi okumaya özendirmeyi amaçlıyor.

Kültür 2000 Koleji öğrencileri, 28 Mart 2011 tarihinde açılan ve 13 Nisan’a kadar İstanbul Taksim Metrosu’nun duvarlarını süsleyecek olan Okuma Sağanakları Fotoğraf Sergisi’ni ziyaret etti. Öğrenciler, sergi ziyareti sonrasında Okuma Sağanakları Fotoğraf Sergsinin hemen altına oturarak metro yolcularının meraklı bakışları ve ilgisi ile 30 dakika kitap okudu

Öğrencilerden önemli bir sosyal sorumluluk; etkinlikte okudukları kitapları Anadolu’ya, ihtiyacı olan bir okula gönderilmek üzere Atatürk Kitaplığına bağışladı.

Okuma etkinliği sonrasında Kültür2000 Koleji öğrencileri Taksim’de bulunan Atatürk Kitaplığı’nı ziyaret etti. Öğrenciler topluca kütüphaneyi gezerek kütüphane hakkında bilgiler edindi. Harçlıklarından arttırarak satın aldıkları kitapları Anadolu’ya, ihtiyacı olan bir okula gönderilmek üzere Atatürk Kitaplığı’na bağışlandı.  

Kültür2000 Koleji öğrencileri, 47. Kütüphane Haftası’nı 11 Nisan 2011 Pazartesi günü, saat 11.00’de İstanbul Taksim Metro’sunda otuz dakika sürecek bir toplu okuma etkinliğiyle kutlayacak.
Kültür2000 İlköğretim Koleji, Okul Kütüphanecileri Derneği ve Kültür Paylaşım Platformu’nun işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Türkiye’de okumama alışkanlığı sorununa dikkat çekmek,
“Niçin okumuyoruz?” “Okuyan bir toplum idealine nasıl ulaşabiliriz?” sorularına verilebilecek yanıtlar konusunda insanlarımızı düşündürerek herkesi okumaya özendirme amacını taşıyor.

Kültür 2000 Koleji öğrencileri, 28 Mart 2011 tarihinde açılan ve 13 Nisan’a kadar İstanbul Taksim Metrosu’nun duvarlarını süsleyecek olan Okuma Sağanakları Fotoğraf Sergisi’ni ziyaret edecek. Öğrenciler, Sergi ziyareti sonrasında Okuma Sağanakları Fotoğraf Sergisi’nin hemen altına oturarak 30 dakika kitap okuyacak.

Öğrenciler etkinlikte okudukları kitapları Anadolu’ya, ihtiyacı olan bir okula gönderilmek üzere Atatürk Kitaplığına bağışlayarak Sosyal Sorumluluklarını yerine getirecek.

Okuma etkinliği sonrasında Kültür2000 Koleji öğrencileri Taksim’de bulunan Atatürk Kitaplığı’nı ziyaret edip, harçlıklarından arttırarak satın aldıkları kitapları Anadolu’ya, ihtiyacı olan bir okula gönderilmek üzere Atatürk Kitaplığı’na bağışlayarak okuma kültürünü geliştirmesi ve okuma alışkanlığı kazanılması konusunda toplumsal yarar sağlayacaklar.
Okuma alışkanlığı kazanılması, okuma kültürünün gelişmesini isteyen tüm kitap ve kütüphane dostlarını birlikte kitap okumaya çağırıyoruz…

 

 

Sergi Ziyareti: 10.30
Kitap Okuma Etkinliği: 11.00
Atatürk Kitaplığını Ziyaret: 11.45

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için

Muammer Özkan
Kültür2000 Koleji Kütüphane Öğretmeni
e-mail: muammero@kultur2000.k12.tr  
Tel: 0 212 850 8181 – 2313
GSM: 0543 365 24 03

Aydın İleri
Okul Kütüphanecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
aydinileri@gmail.com  
GSM: 0535 896 53 36

Ufuk Mazlum
Atatürk Kitaplığı& Kültür Paylaşım Platformu
e-mail: ufuk33mazlum@gmail.com  
Tel: 0212-249-95-65/8325

 

 
Haber Kaynak: İleti haber; Aydın İleri aydinileri@gmail.com

Haber düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim
bilgi@evetbenim.com

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir