"Orient-Express" Albümü Tanıtım Konserleri(11 Mart-20 Mart 2018)

Orient-Express:
Solist kariyerini Paris’te sürdüren Güray BAŞOL, Orient-Express isimli ilk albümünü Fransız albüm firması Anima Records’tan çıkarttı. 15 yaşında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladığı piyano eğitimine üniversite eğitimi sonrası 2004 yılında Paris’e giden Başol, Fransa ve Türkiye arasında kültürel bir proje olarak bu albümü 94. Bölge Fransa&Türk Dostluk Derneği ve Yunus Emre Enstitüsü’nün katkılarıyla hayata geçirdi.

1883 yılında ilk seferine çıkan Orient Express, yolcu veya yük taşımasına ek olarak Doğu ile Batı arasında kültürel bir köprü görevini uzun yıllar sürdürmüştür. Ülkeler arası kültürel etkileşimin müzik üzerindeki etkisini göstermek amacıyla, 1883 yılında gerçekleştirdiği bu ilk seferinde Paris’ten İstanbul’a izlediği rotaya bağlı kalarak geçtiği ülkelerin bestecilerine ait eserler Güray Başol tarafından Orient Express başlığı altında bir albümde toplandı. Klasik Batı Müziği’nin Mozart, Bach, Haydn, Liszt gibi önemli bestecilerini Saygun ve Koptagel gibi iki Türk besteciyle ile buluşturan piyanist, bu albümü ile Türk bestecilerin tanıtımına katkı sağlamayı da amaçlamaktadır.
Daha önce İngiltere, Türkiye, Sırbistan, İsviçre, Tunus, İspanya, Portekiz, Fransa gibi ülkelerde pek çok konser veren Güray Başol’un seferden kaldırılışının 40. yılı anısına ithafen gerçekleştirdiği bu albüm, müzikseverleri ülkeler arası bir seyahate götürmeyi hedefliyor.   
Albüm tanıtım konserleri 11 Mart Pazar günü saat 16:00'da Paris'te Saint-Merri Kilisesi'nde, ve 20 Mart salı günü saat 13:00'te St-Martin-in-the-fields Kilisesi'nde gerçekleşecektir. 
Esenlikle.
Güray BASOL
****
Dear Friends,
I am thrilled to anounce that my first album “Orient-Express” is released by the French record company Anima Records with the sponsorship of Yunus Emre Institution and French&Turkish Association of 94.
In this album my aim is to take the listeners on a musical journey through the pieces composed by the great composers who lived in the countries where the Orient Express passed through on its first journey in 1883.
The first album launch concert, sponsored by Yunus Emre France Institution will take place on 11 March 2018 in Saint Merri Church, Paris, at 4 pm. The second concert will take place on 20 March 2018 in St Martins in the Field Church, London, at 1 pm.
I would first like to express my gratitude to the main sponsors of this project, Yunus Emre Institution and French&Turkish Association of 94.
I would also like to thank to sound engineers of this project Pieter Snapper and Kıvılcım Konca, to Anima Records (Merci à Laurent Bellin et à Bertrand & Pascale Giraud), to my friend Gamze Tavukçuoğlu for her excellent design and to my family.
Thanks to everybody who helped me make this project happen.
Yours sincerely.
Güray BAŞOL

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Güray Başol

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir