Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği (OYÇED) Genel Kurulu Yapıldı

OYUN YAZARLARI VE ÇEVİRMENLERİ DERNEĞİ (OYÇED) GENEL KURULU YAPILDI.

 


Oyun yazarları ve çevirmenleri Derneği OYÇED Genel Kurulu: 27 Mayıs 2012

Oyun yazarları ve çevirmenleri tarafından kurulan OYÇED geniş katılımla gerçekleşen genel kurul toplantısıyla yapılan seçimlerle yeni OYÇED yönetim kurulu belirledi. Seçimler sonucunda görev dağılımı şöyle gerçekleşti: Dernek başkanı Nazif Uslu, 2. başkan M. Ümit Görgülü, genel sekreter Erhan Özçelik, üyeler ise Prof. Dr. Nurhan Tekerek,  İhsan Ustaoğlu, Cengiz Özek ve Şahin Örgel  oldu. Denetleme Kurulu’na ise Cuma Boynukara, Yeşim Özsoy Gülan ve Yrd. Doç. Dr. Erbil Göktaş seçildi.

Başkan Nazif Uslu; ülkede tek oyun yazarları ve çevirmenleri derneği olarak, son zamanlarda tiyatrolarla ilgili gelişen süreçte daha aktif rol alacaklarını belirtti. Yazar ve çevirmenlerin örgütlenmelerinin önemine değinerek genç yazar ve çevirmenlere yönelik çalışmalar yapacaklarını da sözlerine ekledi.

OYÇED’in yayın hayatına kazandırdığı DRAMATİK dergisinin ikinci sayısı çıktı ve dosya konusu Prof. Dr. Sevda Şener oldu. OYÇED Genel Kurulu toplantısında aynı zamanda derneğin yeni çıkarmaya başladığı tiyatro kitapları serisinin ilk dördünün duyurusu yapıldı:  Özdemir Nutku’dan John Osborne’un ‘Öfkeyle Bak Geriye’, Yılmaz Onay’dan Vsevokod Vişnevski’in Optimist Tregedya’sı  çeviri eserler olarak;  Haşmet Zeybek tarafından yazılan ‘Ayrangeven’ ve Ülker Köksal’ın yazdığı ‘Gökten Kaydı Üç Yıldız’ isimli eserleri oldu.

Başkan Nazif Uslu, OYÇED’İN bundan böyle genç yazarların da eserlerinin gün yüzüne çıkmasına yardımcı olacaklarını söyledi.

Haber Kaynak: Erbil Göktaş erbilgoktas@hotmail.com
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim
evetbenim@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir