ŞEHİR TİYATROLARI NDAN YENİ ÇOCUK OYUNU

ŞEHİR TİYATROLARI’NDAN YENİ ÇOCUK OYUNU

 Bir Gün Ayakkabımın Teki 

 

100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları,  Bir Gün Ayakkabımın Teki adlı çocuk oyununu Aralık ayının son haftasında seyirciyle buluşturuyor.Derya Yıldırım’ın yazdığı Özgür Tanık’ın yönettiği Bir Gün Ayakkabım Teki,25 Aralık 2014 tarihinde Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde…
 
Bir mutfak… Her yer dağınık… Oyuncu bu dağınıklığı toplamaya çalışırken çeşitli sakarlıklarla daha çok dağıtır. En sonunda ayakkabısının sol tekini giyer, sağ teki yoktur. Meraklı, Soltek’eSağtek’in gittiğini söyler. Soltek onun kendisini bırakarak gittiğine inanmaz, çünkü ayakkabılar bir çift olarak kullanılır. Meraklı tek bacaklı korsanın resmini göstererek Sağtek’in tek bir ayakkabıya ihtiyacı olan Kaptan Cook’un yanına gittiğini söyler. MeraklıSağtek’in yolculuk sırasında başından geçenleri anlatır. Soltek, Sağtek gibi anlatılan hikayeyi canlandırır. Oyuncu bu sırada Sağtek’i bulur. Soltek, Sağtek’i gördüğü için çok mutlu olur. Sağtek uyuyakaldığı için geç kalmıştır. Soltek ve Sağtek artık birliktedir.

Derya Yıldırım/Derya Çetinel’inrol aldığı oyunundramaturjisiSinem Özlek, sahne ve kostüm tasarımı Eylül Gürcan, müziği Uskan Çelebi, ışık tasarımı Mahmut Özdemir, efekt tasarımı ise Yunus Nalcı’ya ait..
 
 
 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Darülbedayi Cad. No.3 Harbiye-ŞİŞLİ İSTANBUL
Basın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/istanbulsehirtiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.trweb: www.ibst.gov.tr

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir