Tiyatro4’ün‘Ben, Feuerbach’ Oyunu İzmir’de Sahneleniyor 8 Ocak 2016

Tiyatro4’ün‘Ben, Feuerbach’ Oyunu

2016 Turnesi Kapsamındaİ zmir’deSahneleniyor
8 Ocak 2016 Cuma saat 20.00'de Narlıdere AKM

Ben Feuerbach1

          Başrolünde Kağan Uluca’nınoynadığı, seyircinin yoğun ilgi ve beğenisini kazanan Tiyatro4’ün ‘BEN, FEUERBACH’ oyunu dördüncü sezonuna İzmir’de merhaba diyecek.  Uluca’nın canlandırdığı Feuerbach karakteri, oyunda deha ile delilik arasındaki ince çizgide geziyor ve seyircinin de kendi çizgini çizebilmesine imkan tanıyor.

          Zifiri karanlıkta başlayan ve bir süre böyle devam eden oyunda ışığı arayan deneyimli aktör Feuerbach, sahnelerden 7 yıl uzak kaldıktan sonra sahneye kavuşma arzusuyla bir yönetmen ile görüşmek üzere tiyatroya geliyor. Ancak onu değerlendirecek yönetmeninhenüz gelmediğini öğreniyor ve ona eşlik eden asistan ile yönetmeni beklemeye başlıyor. Salonu dolduran seyirciler ise, Feuerbach’ın sahnede kalma çabası ile trajikomik bir hal alan bu bekleme sürecinde soluksuz bir performansa tanık oluyor.   

          Oyunda “Feuerbach” rolünde Kanal D’nin Şeref Meselesi dizisinden Nihat olarak tanıdığımız Kağan Uluca, “Asistan” rolünde ise Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda 2013’de sahnelenen ‘Damdaki Kemancı’ oyununda “Sütçü Tevye” rolüyle dikkat çeken, yeni dönem yetenekli oyuncularından Aytunga Atatoprak sahne alıyor. Sahnede Kağan Uluca ve AytungaAtatoprak’a“kadın” rolünde Nilay Gök eşlik ediyor.

          Yenilikçi projeleri ile seyircinin ilgisini kısa sürede çekerek adını İzmir ve İstanbul’da tiyatro seyircilerine duyurmayı başaran Tiyatro4, 2012 yılında İzmir’de kuruldu. İlk oyunları ‘Ben, Feuerbach’ tiyatro dünyasına merhaba demek için özenle seçildi ve ekibin tiyatroya bakış açısını seyircileri ile doğrudan paylaşabileceği bir oyun olarak tasarlandı. 

          Tiyatro4, oyunu 2016 Turnesi kapsamında 8 Ocak 2016 Cuma saat 20.00'de Narlıdere AKM’de sahneleyecek. Ortak Sahne’nin organize ettiği etkinlik için biletler Biletix’ten ve Tiyatro Gişeleri’nden temin edilebilir, daha detaylı bilgi için www.tiyatro4.com ziyaret edilebilinir.  

HABER KAYNAK: 
Onur Acımaz
basin@tiyatro4.com

evetbenim4

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir