Türk Japon Vakfı: Ulu Önderimiz Atatürk ü Anma Etkinliği


http://www.tjv.org.tr/
 
Ulu Önder Atatürk'ü Anma Programı
Konferans  ve Anıtkabir Ziyareti

11.11.2014 Salı, 
Saat: 12:00 Kayıt-Öğlen Yemeği
12:35 Saygı Duruşu – İstiklal Marşı
Açılış Konuşmaları
13:20 Konferans – Dr.Erdal Küçükyalçın
“Atatürk ve Otani Kozui – Tarıma Dayalı
Kalkınma Vizyonu ve Gazi Çiftliğinde Japonlar”
14:15 Anıtkabir'e Hareket
15:00 Mozoleye Çelenk Konulması

1 Kasım 2014 Salı günü Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi'nde Ulu Önderimiz Atatürk'ün vefatının 76 Yılı sebebiyle düzenlenen anma etkinliği gerçekleşecektir. 


Dr.Erdal Küçükyalçın

Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi’nde araştırmacı. Aynı üniversitede Japonca tercüme ve Asya tarihi dersleri vermektedir. 2013 yılında Japan Foundation Fellowship (Tokai University, 2013-14) ve 2009 yılında ise Numata Fellowship (Ryukoku University, 2009-10) araştırma ödüllerini kazanarak çalışmalarına Japonya’da devam etmiştir. İlgi alanları Otani Kozui, Shin Budist Ikko ekolü, din-devlet ilişkileri tarihi, 20.yüzyıl başlarında Orta Asya’ya düzenlenen Japon araştırma gezileri (Otani Ekspedisyonları), İpek Yolu tarihi ve “Büyük Oyun” konularıdır. Ryukoku Üniversitesi Orta Asya Araştırma Merkezi ekibi üyesi olarak Doğu Anadolu, İran, Afganistan ve Türkmenistan’da mağara yerleşimleri ve mağara tapınaklarını konu alan geniş çaplı araştırma gezilerine katılmıştır. Samuraylar Çağı – Dönüm Noktalarıyla Japon Tarihi (İnkılap, 2013), Yedi Kule – Genç Osman Neden Öldürüldü? (Sayfa 6, 2013), Kont Otani Kozui ve Türkiye / Otani Kozui to Toruko (DEİK, 2010), Turna’nın Kalbi: Yeniçeri Yoldaşlığı ve Bektaşilik (Boğaziçi Ün. Yayınevi, 2010) adlı kitapları; ortak editörlüğünü üstlendiği Türkiye’de Japonya Araştırmaları Konferansı – I (B.Ü., 2012), Hilal ve Güneş – İstanbul’da Üç Japon (İstanbul Araştırmaları Merkezi, 2010) adlı eserleri bulunmaktadır. Ayrıca NHK televizyonu için aralarında Bizans İmparatorluğu, Topkapı Sarayı ve Moğol İmparatorluğu da bulunan bir dizi belgeselin yapımında yeralmıştır. Kyoto Ryukoku Üniversitesi Budist Kültürü Enstitüsü’ne bağlı Orta Asya Araştırmaları Merkezi ve Tokyo Göktürk Runik Yazıtları çalışma grubu üyesidir. 

Konuşma Konusu:
“Kont Otani Kōzui ve Türkiye – Türkiye Cumhuriyeti’ne Yapılan İlk Doğrudan Yabancı Sermaye Yatırımı: Gazi Çiftliği ve Bursa İpek Dokuma Fabrikaları
LCV. 0312 491 17 54 – 55
* Katılımcılar en geç 10 kasım saat 14:00 kadar cevap vermeleri rica olunur.
* Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi önünden otobüslerle hareket edilecektir.
Adres:
Adres: Ferit Recai Ertuğrul Cad.No:2 06450
Oran/Ankara/TÜRKİYE

 
Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise.yalcin@gmail.com
İleti Haber: 
 Hakan Turan/ Türk Japon Vakfı İdari Müdür
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir