1.ANKARA ULUSLARARASI KOMEDİ FESTİVALİ 1-12 Nisan 2015

1.ANKARA ULUSLARARASI  KOMEDİ FESTİVALİ

  1-12 Nisan 2015

 

Türkiye’nin ilk komedi festivali, 1-12 Nisan tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek. 1 Nisan Dünya Şaka Günü başlayacak festival süresince ünlü güldürü sanatçıları Başkent seyircisi ile buluşacak.
 
 
ANKARA/
Türkiye’de ilk kez düzenlenen komedi festivali, 1 Nisan Dünya Şaka Günü’nde Ankara’da başlayacak. 12 Nisan’a kadar devam edecek festival süresince ünlü güldürü sanatçıları Başkentli tiyatroseverlerle buluşacak. Uluslararası nitelikteki festivalde diğer ülkelerden sanatçılar da sahne alacak ve çeşitli sergiler açılacak.

1. Ankara Uluslararası Komedi Festivali, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Adı Ankara ile özdeşleşecek kalıcı bir “Komedi Festivali’ne kavuşması hedefiyle başlatılan festival süresince,  1-12 Nisan tarihleri arasında Ankaralı seyirciler bol bol kahkaha atma fırsatı bulacak.
 
Mizahı her yaştan geniş izleyici kitlesine ulaştırmayı, Türk izleyicisine uluslararası ölçekteki güldürü sanatçıları tanıtmayı ve Türk sanatçılarına da uluslararası platformda kendilerini tanıtma imkanı sağlamayı amaçlayan festival,  farklı kültür, inanç ve dillerde çeşitli efsanelere konul olan, herkesin birbirine şaka yaptığı 1 Nisan Dünya Şaka Günü’nde Mahşer-i Çümbüş Gösterisi ile başlayacak.

Festival süresince yerli ve yabancı komedi sanatçıları, güldürü sanatının farklı dallarındaki performanslarını Başkent İzleyicisiyle buluşturacak.

1. Ankara Uluslararası Komedi Festivali sırasında ünlü sanatçı Ferhan Şensoy  Bülen Kayabaş, Ayşen Gruda, Kemal Sunal Segisi, Mahşeri Cümbüş, Cemal Hünal, Alpay Erdem, Vedat Özdemiroğlu, Ankara Sanat Tiyatrosu, Pepee Çocuk oyunu, Canım Kardeşim Çocuk oyunu, Ece Ercan, Bilkent ünüversitesi Tiyatro kulübü, Çankaya Üniversitesi Tiyatro Klübü,  Zeki Kayhan Çoşkun, 1. Peron Tiyatro, Serdar Gökalp, Erkan Can, Cem Davran, Bahtiyar Engin, Melody Farshin,  gibi çok sayıda komedi sanatçısı yer alacak, Festival Kapanış Konseri ise Meb Şura Salonu 12 Nisan Pazar 19.00 da Mehmet Erdem konseri ile son bulacak.
 
Adları Radyo ODTÜ ile özdeşleşen Modern Sabahlar ekibi Ege. Oktay ve Fahir’in sunacağı Açık Mikrofon gecesi ile yeni keşfedilen yetenekler sahneye çıkacak.
 
Etkinlik salonları, Cermodern, D.T Cüneyt Gökçer Sahnesi, Nazım Hikmet Kongre Merkezi Yenimahalle, Anteras sanat merkezi, İf Performance hall, Meb Şura Salonu.
 
Pragramın devamına   www.ankarakomedifestivali.com  adresinden ulaşabilirsiniz. Veya Biletx den etkinlik bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bilgi Tel: 0312 380 83 47

Teşekkürler

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir