9. Ulusal Müzik Eğitimi Sempozyumu Marmara Üniversitesi

0


9. Ulusal Müzik Eğitimi Sempozyumu

 

15 – 17 Aralık 2010

AMAÇ VE KAPSAM
Sempozyumun amacı, Türkiye’de müzik eğitiminin bütün aşamalarında yaşanan sorunları paylaşarak geleceğe dönük etkili çözümler üretmek ve Ülkemiz müzik eğitiminin niteliğini geliştirmeye katkı sağlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda Örgün Genel Müzik Eğitimi, Yaygın Müzik Eğitimi ve Mesleki Müzik Eğitimi sınıflandırmaları altında; Kurumsal Yapılar ve Sistem İçindeki Yerleri, Eğitim Programları’nın Değerlendirilmesi, Öğretme-Öğrenme Süreçlerinde Kullanılan Yeni Yaklaşımlar(Öğretim Yöntemleri, Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri v.b.) ve müzik eğitimi ile ilgili konuları disiplinler arası bağlamda ele alan çalışmalar sempozyumun kapsamını oluşturacaktır. Bunların yanı sıra sempozyum sadece bu konularla sınırlı tutulmayıp, alanla ilgili farklı çalışmaların sunulmasına da olanak sağlayacaktır.

    * 9. Ulusal Müzik Eğitimi Sempozyumu Açılış Programı 15 Aralık 2010 Çarşamba Saat 10:00’da Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü Ord. Prof. Dr. Reşat Kaynar Salonunda yapılacaktır.  15 Aralık 2010 Çarşamba günü saat 14:00’da başlayan ve 16- 17 Aralık günlerinde de devam edecek olan oturumlar Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı AEF M1, AEF M4 ve AEF ASM salonlarında yapılacaktır. 15 Aralık 2010 Çarşamba günü 08:00-9:00 saatleri arasında Göztepe Kampüsündeki kayıttan sonra Açılış Programı için Saat 09:00’da Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü Ord. Prof. Dr. Reşat Kaynar Salonuna servislerle hareket edilecektir.

    * Sempozyumda bildiri sunacak katılımcıların,  tam bildiri metinlerinin yazım kurallarına uygun olarak hazırlanmış word formatındaki çıktılarını ve aynı zamanda CD’ye kaydedilmiş halini, bildiri sunulduktan sonra oturum başkanlarına teslim etmeleri duyurulu

    * Bilim Kurulu

Prof. Dr. Erol BULUT Marmara Üniversitesi)
Prof. Dr. Esra ARSLAN (Marmara Üniversitesi)
Prof. Cihat AŞKIN (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Prof. Ruhi AYANGİL (Yıldız Teknik Üniversitesi)
Prof. Dr. İsmail BOZKAYA ( Uludağ Üniversitesi)
Prof. Dr. Hakan CEVHER (Ege Üniversitesi )
Prof. Dr. Hilal DİCLE (Marmara Üniversitesi)
Prof. Dr. Necati GEDİKLİ (Dokuz Eylül Üniversitesi)
Prof. Selahattin GÖRSEV (İzzet Baysal Üniversitesi)
Prof. Mesut İKTU (Mimar Sinan Üniversitesi)
Prof. Çiğdem İYİCİL (Mimar Sinan Üniversitesi)
Prof. Dr. Songül KARAHASANOĞLU (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Prof. Ayşe ÖZEL (Marmara Üniversitesi)
Prof. Dr. Feza TANSUĞ (Yeditepe Üniversitesi)
Prof. Dr. Selmin TUFAN (Gazi Üniversitesi)
Prof. Dr. Gökay YILDIZ (Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi)
Doç. Dr. Efe AKBULUT (Pamukkale Üniversitesi)
Doç. Mari BARSAMYAN (Marmara Üniversitesi)
Doç. Dilek BATIBAY (Marmara Üniversitesi)
Doç. Sibel ÇOBAN (Marmara Üniversitesi)
Doç. Mehveş EMEÇ (Marmara Üniversitesi)
Doç. Dr. Sena GÜRŞEN OTACIOĞLU (Marmara Üniversitesi)
Doç. Dr. Mustafa USLU (Marmara Üniversitesi)
Yard. Doç. Dr. Göktan AY (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Yard. Doç. Dr. Aylin CAN (Marmara Üniversitesi)
Yard. Doç. Dr. Jale DENİZ (Marmara Üniversitesi)
Yard. Doç. Dr. Bülent HALVAŞİ (Marmara Üniversitesi)
Yard. Doç. Dr. Tülin MALKOÇ (Marmara Üniversitesi)
Yard. Doç. Dr. M. Ali ÖZDEMİR (Marmara Üniversitesi)
Dr. Özcan ÖZBEK (Marmara Üniversitesi)

               NOT: İsimler, aynı unvanlılar arasında soyadlarına göre alfabetik olarak sıralanmıştır.

    * Düzenleme Kurulu

Doç. Dilek BATIBAY
Doç. Dr. Sibel ÇOBAN
Doç. Dr. Mustafa USLU
Doç  Dr. Sena Gürşen OTACIOĞLU
Yard. Doç. Dr. Jale DENİZ
Yard. Doç. Dr. A. Aylin CAN
Yard. Doç. Dr. Bülent HALVAŞİ
Yard. Doç. Dr. Tülin MALKOÇ
Yard. Doç. Dr. Mehmet Ali ÖZDEMİR
Dr. Melih GÜZEL
Dr. Özcan ÖZBEK
Dr. Duygu PİJİ KÜÇÜK
İsmet ARICI

                NOT: İsimler, aynı unvanlılar arasında soyadlarına göre alfabetik olarak sıralanmıştır.

SEMPOZYUM ÜCRETİ

Sempozyuma katılım ücretli olup herkese açıktır; Bildirili ve Bildirisiz katılım mümkündür. Katılım ücreti öğretim üyesi, öğretim görevlisi ve uzmanlar için 150 TL; araştırma görevlisi, lisansüstü öğrencisi ve öğretmenler için 120 TL; dinleyiciler için 100 TL’dir.

Sempozyuma katılım ücretinin Atatürk Eğitim Fakültesi Araştırma Vakfı adına Vakıflar Bankası Kuyubaşı Şubesi 00158007265225364 no’lu hesabına 20 Temmuz 2010 tarihine kadar yatırılması gerekmektedir. Bu tarihe kadar ücret yatıramayanlar için belirtilen ücretlere 30 TL gecikme ücreti eklemeleri kaydıyla 13.09.2010 tarihine kadar süre tanınacaktır. Sempozyum takvimi ve gerekli diğer bilgilere sempozyum web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Açıklama: Sempozyuma katılım ücretinin yatırılması sırasında; Açıklama kısmına “IX. Müzik Eğitimi Sempozyumu” ifadesi yazılmalıdır.

Söz konusu ücretlere konaklama ve yol giderleri dâhil değildir. İlân edilen ücretler sempozyum kitini (Sempozyum çantası, muhtelif kırtasiye malzemesi, sempozyum kitabı),  ara ikramları, iki akşam ve üç öğle yemeğini kapsamaktadır.

İLETİŞİM 
  * Sempozyum Sekreteryası
Dr. Duygu PİJİ
Arş. Gör. Bilgehan EREN

* Sempozyum e-posta adresi:
mes2010@marmara.edu.tr

  * Sempozyum internet sitesi:
http://mes.marmara.edu.tr

   * Telefonlar:
0216 345 47 05 (2 hat) – 0216 345 90 90
Dahili: 187 – 248

 

Haber Kaynak: Sempozyum internet sitesi
http://mes.marmara.edu.tr
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

ÖZGEÇMİŞ 1946 yılında doğdu. Altı çocuklu bir demiryolcu ailesinin en büyük oğludur. 1966 yılında Bandırma Şehit Mehmet Gönenç Lisesi Edebiyat Bölümünü bitirdi. 1966 yılı birinci dönem Lise Başkanlığı yaptı. 1965 yılında Lise Marşını yazdı. Edebiyat öğretmeni Esin Kocabay ve resim öğretmeni Ferahat Baydar ile zaman içinde çalışmalarını devam ettirdi. Sanatçı, 1968 yılında Yapı Kredi Bankası nda bankacılık yaşantısına başladı. 1973 yılında Ege Üniversitesi İ.T.B. Fakültesini bitirdi. 1973-76 yılları arasında sendikacı olarak çalıştı. Bir dönem Bank-sen Genel Eğitim Sekreterliği görevini profesyonel olarak sürdürdü. 1978 yılında Tenise Berberoğlu ile evlendi. Kızları; Kamucan; 1979 da, Zeyneb 1980 yılında dünyaya geldi. 1990 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve sanat çalışmalarına ağırlık verdi. 1993 yılında sanatçı, tiyatro adamı Oben Güneyin şiirlerini derledi. Sanatçı çalışmalarını İstanbulda sürdürmektedir. MESAM Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği üyesidir. Sanatçının eserleri Fransa ve Türkiye de özel koleksiyonlarda bulunmaktadır. Tevfik Yalçın 1992 yılında Gol Şov Yarışma Futbol adlı bir tv yarışma programı yapmıştır. (T.C. Kadıköy 1. Noteri 01 Aralık 1992 No: 88456 olarak tasdiklidir.) Otobankızı şiiri; Mayıs 2007 de çıkan pop-rock sanatçısı KIRAÇın Benim Yolum albümünde 7. sırada Zarife adıyla yer almıştır. Beste: G.Barış Bölükbaşı, YAKIMA G.Barış Bölükbaşı Bestesi, Albüm: Mutlu Sonda Kararlıyım 2014 SANAT ÇALIŞMALARI Yakınma Şiirler (Dosya) GÜNDEDÜN İstanbul Oyunlarına Mektuplar (Tiyatro Eleştirileri-dosya) Kim Çözecek Tiyatro Oyunu (Dosya) Karıncalar Anayasası (Dosya) 1999 Güneş Tutulmasının Renkler Üzerine Etkisi Deneyi (Gökhöyük- Amasya) 1999 Bankacı Sanatçılar Karma Sergi 1999 Buluşma Noktası Çorum Karma Sergisi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi 2000 Aşağı İstasyon Çocukları Bandırma Karma Sergi, Bandırma Belediyesi Kültür Merkezi 2000 Buluşma Noktası Bandırma Karma Sergi 2005 www.evetbenim.com sanat sitesinin (sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak için) kuruluşu 2008 20 Ağustos - 7 Eylül: Karma Sergi; Sanalın Gerçeği Gerçeğin Sanalı, Barış Manço Kültür Merkezi İstanbul

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.