Agora Senfoni Orkestrası 2021-2022 Sanat Sezonu Açılış Konseri

0

MURAT ÖMÜR TUNCER (AGO Sanat Yönetmeni ve Daimi Şefi)
Değerli dostlarım,
Agora Senfoni Orkestrası 2021 – 2022 Sanat Sezonu Açılış Konseri’ni duyurmak ve sizleri bu özel güne davet etmek benim için büyük mutluluk.
Konser programından bahsetmek istiyorum. Muammer Sun’un Kurtuluş ve Cumhuriyet Film Müziklerini -Sun ailesinin mirasçılarının da izniyle- Nazım Hikmet’in Kuva-yi Milliye Destanı üzerine yeniden kurguladık.Konserin solistlerinden Metin Uca, bağımsızlık mücadelemizi konu alan bu destanı anlatıcı olarak seslendirirken, orkestrayı da ben yöneteceğim. Programda ayrıca Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma Operası’nın Uvertürü, Ahmet Adnan Saygun’dan Köroğlu ve Ulvi Cemal Erkin’den Köçekçe de bulunuyor.Sahnede AGO’ya koro şefi Çiğdem Aytepe yönetiminde Saygun Filarmoni Korosu ve solist sanatçılar Özlem Kılıç (soprano) ve Erdem Kapusuz (bas) eşlik ediyor olacak.
Tüm prova sürecimizin ve konserin pandemi koşulları gereğince en üst düzey önlemler çerçevesinde organize edildiğini duyurmak isterim.
Sayın Mansur Yavaş himayelerinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ortaklığıyla halka açık olarak gerçekleştireceğimiz konser, 29 Ağustos Pazar günü, saat 20.30’da Altınpark içerisine kurulacak özel açık hava sahnesinde…Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim/
Haber İçerik/ Bilgi: Murat Ömür Tuncer facebook sayfasından izin alınarak haber yapılmıştır.  

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.