ALPTEKİN YÜKSEL Aynadan Düştüm Kişisel Resim Sergisi 19 Şubat – 4 Mart 2014


 

ALPTEKİN YÜKSEL
 
'Aynadan Düştüm' Kişisel Resim Sergisi
 
19 Şubat – 4 Mart 2014 
 

 
Çoğunlukla kültürel ve mimari yapıları deforme ederek, iç dünyasındaki görülemeyen İstanbul'a kendi portreleriyle ironik göndermeler yapan Alptekin Yüksel'in , 'Aynadan Düştüm' isimli sergisi 19 Şubat – 4 Mart ' ta Galeri Eksen'de izlenebilir. İzleyicileri bir anlamda kendi iç dünyasına davet eder, onlarla ilişki kurar. Benlik kavramı karikatürize edilmiştir. Biçimlerin metafizik estetiği endişesiz fırça darbeleriyle olağan dışı kompozisyonlar olarak karşımıza çıkar. Değişik zamanlardaki ruh haliyle çizilen eskizlerin zaman mekân ikilisiyle birlikteliği, düşsel yaratıları doğurur. Bu süreçte grafiksel tasarım araçları ve farklı disiplinler (illüstrasyonlar, karikatürler, kolâjlar, tipografi gibi öğeler) birbirinden değişik malzemelerle (eritme parfüm şişeleri, taşlar, ahşaplar, foto blok ve forexler) fikslenerek karşımıza çıkar. 
 

 
Fotografik bakış eserlerde balıkgözünden deformasyonlarla kol kola girmişlerdir. Dış dünyanın karmaşasından kaçışı, iç dünyasıyla görünür kılmıştır. Görselliğe dönüşen iç sellikle fantastik işlerin peşinde koşmuştur.

1967 'de İstanbul'da doğdu. U.Ü.E.F. Resim ana sanat dalından mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik sanatlar dalında yüksek lisansını tamamladı. Uzun bir süreçte, reklamcılık ve dekorasyon sektöründe profesyonelleşti. Kişisel ve karma birçok sergiye katıldı. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul'daki atölyesinde sürdürmektedir.
 


 
HABER KAYNAK:
Galeri Eksen 

Galeri Eksen galerieksen@gmail.com

Açılış Kokteyl : 19 Şubat 2014 Saat: 18:00 
Adres: Maçka Caddesi No:29 Nişantaşı
  www.galerieksen.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir