Arsu da Bahar Konserleri piyanist Güray Başol ile devam ediyor.

 

GÜRAY BAŞOL Piyano Resitali ve Söyleşi
25.04.2015 Cumartesi, saat: 18:00
Resital: 18:00
Söyleşi: 19:00

Arsu Sahne/ Fenerbahçe-Kadıköy

Arsu Güzel Sanatlar Arsu Sahnesi'nde Bahar Konserleri hız kesmeden devam ediyor. Bugüne değin, Eun Young Kim(piyano resitalin ardından genç piyanistlerle teknik, deşifre ve müzikalite üzerine bire bir eğitimler vermiştir), Utku Asan, Mert Yeşilmenderes, Emrah Nalbant, Kaan Baysal'ı  sanatseverlerle buluşturan ARSU SAHNE;  25 Nisan Cumartesi saat: 18:00'de  Güray Başol'u ağırlıyor.

Arsu'da Bahar Konserleri piyanist Güray Başol ile devam ediyor.

 
Ülkemizin genç piyanistlerinden Güray Başol, Y.T.Ü. Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Toplulukları bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Piyanist Güray Başol, üniversite eğitiminin hemen ardından Ecole Normale de Musique de Paris'de Germaine Mounier'in Diplome Supérieur d'enseignement sınıfına devam ederek bu kurumda Nina Patarcec ile oda müziği, Jean-Dominique Pasquier ile analiz çalışmalarını sürdürme imkanı yakaladı. Ulusal Rueil-Malmaison Devlet Konservatuvarı'nda Chantal Riou ile piyano çalışmalarını sürdüren piyanist Güray Başol, Michel Moragues ile oda müziği çalışmalarına ağırlık vererek konservatuvarın en yüksek oda müziği diploması olarak kabul edilen "Prix d’excellence" diplomasını Michel Moragues'in sınıfından alan ilk öğrenciler arasında yer alıyor.
 
UFAM Oda Müziği yarışmasında oy birliği ile birincilik ödülünü alan piyanist Güray Başol, 16. Vulaines sur Seine Piyano Yarışması'nda üçüncülük ödülü ve 40. Claude Kahn Piyano yarışmasında bronz madalya son olarak İstanbul'da düzenlenen 1. Uluslararası Orkestra Sion Piyano Yarışması'nda beşincilik ödülü kazandı. Piyano ustalık sınıfını ise Edgar Varèse – Gennevilliers Konservatuvarı'nda Claudine Mellon ile çalışarak 2012 yılında tamamlayan piyanist Güray Başol; Türkiye, Fransa, Almanya, Portekiz ve İngiltere'de önemli konser salonlarında solo piyano resitalleri verdi. 
 
Piyanist Güray Başol; İdil Biret, Verda Erman, Hüseyin Sermet, Ayşegül Sarıca, Pascal Godart, François Chaplin, Heyoung Park gibi piyanistlerle masterclasslara katıldı, bu virtüözlerce çok başarılı bulundu. Halen Türkiye'nin klasik müzik dergisi Andante'de besteci ve eser tanıtma üzerine hazırladığı yazılar hazırlayan piyanist Güray Başol, La Clef des Chants Ensemble korosunun da eşliklerini yürütmekte ve Paris'te Fontenay-sous-Bois ve Champigny Müzik Okulları’nda piyano öğretmenliği yapmaktadır. 
 
Program
Baldassare Galuppi
Andante
Ludwig van Beethoven, Piyano Sonatı Op.110
I. Moderato cantabile molto espressivo
III. Adagio ma non troppo
IV. Fuga, Allegro ma non troppo
Frederic Chopin
II. Allegro molto
Ballade No.3 op.47
Maurice Ravel
Jeux d'eau
Franz Liszt
Légende No.2 "Saint François Paule marchant sur les flots"


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

İleti Haber: Arsu Güzel Sanatlar Akademisi – bilgi@arsuguzelsanatlar.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir