Arsu Güzel Sanatlar Akademisi/ Arsu Sahne Bahar Konserleri ve Etkinlikleri Başlıyor.


 www.arsuguzelsanatlar.com

* EUN YOUNG KIM PİYANO RESİTALİ & BİRE BİR EĞİTİMLERİ – KONSER 21.03.2015 / 18:00
BİRE BİR EĞİTİM 22 – 23 Mart
 
Uluslar arası üne sahip değerli piyanistlerin olumlu yorumları ile Kore’ de, Amerika’ da, Türkiye’ de ve Japonya’da birçok konserler verdi. Piyanist Victor Rosenbaum, Eunyoung Kim’ in “olağanüstü, neredeyse eşsiz çağdaş müzik performans yeteneğine sahip olduğunu ve onun günümüzün en beğenilen piyanistlerinden biri olduğunu” vurgularken, piyanist David Allen Wehr, “duygusal derinliği olan, kolay anlaşılır yorumlara sahip” bir virtüöz olduğunu ifade ediyor. Uluslararası  Longy School of  Music ‘ten, Korean National üniversitesi sanat bölümünden ve  Boston üniversitesinden lisanslarını alan virtüöz Eunyoung Kim, post akademik kariyerinde 2005 ve 2006 yıllarında International Chamber Music Ensemble yarışmalarında ödüller kazandı. 2008 yılında Uluslararası Hugo Kauder  piyano yarışmasında ve 2009 yılında Uluslararsı Beethoven Sonata yarışmasında Gladys Cauthen ödüllerini aldı. 
21 Mart tarihinde Arsu Sahne'de vereceği resitalinin ardından Eun Young Kim genç piyanistlerle teknik, deşifre ve müzikalite üzerine bire bir eğitimler verecek. 

 
ARSU SAHNE Bahar Konserleri'nin ilk konuğu Kore'li piyanist Eun Young Kim
Uluslar arası üne sahip değerli piyanistlerin olumlu yorumları ile Kore’ de, Amerika’ da, Türkiye’ de ve Japonya’da birçok konserler verdi. Piyanist Victor Rosenbaum, Eunyoung Kim’ in “olağanüstü, neredeyse eşsiz çağdaş müzik performans yeteneğine sahip olduğunu ve onun günümüzün en beğenilen piyanistlerinden biri olduğunu” vurgularken, piyanist David Allen Wehr, “duygusal derinliği olan, kolay anlaşılır yorumlara sahip” bir virtüöz olduğunu ifade ediyor. Uluslararası Longy School of Music ‘ten, Korean National üniversitesi sanat bölümünden ve Boston üniversitesinden lisanslarını alan virtüöz Eunyoung Kim, post akademik kariyerinde 2005 ve 2006 yıllarında International Chamber Music Ensemble yarışmalarında ödüller kazandı. 2008 yılında Uluslararası Hugo Kauder piyano yarışmasında ve 2009 yılında Uluslararsı Beethoven Sonata yarışmasında Gladys Cauthen ödüllerini aldı.  21 Mart tarihinde Arsu Sahne'de vereceği resitalinin ardından Eun Young Kim genç piyanistlerle teknik, deşifre ve müzikalite üzerine bire bir eğitimler verecek.
Bilet ve bilgi için  BİRE BİR EĞİTİMLERİ – 22 – 23 Mart
Uluslar arası üne sahip değerli piyanistlerin olumlu yorumları ile Kore’ de, Amerika’ da, Türkiye’ de ve Japonya’da birçok konserler verdi. 
Piyanist Victor Rosenbaum, Eunyoung Kim’ in “olağanüstü, neredeyse eşsiz çağdaş müzik performans yeteneğine sahip olduğunu ve onun günümüzün en beğenilen piyanistlerinden biri " olduğunu vurgularken, piyanist David Allen Wehr, “duygusal derinliği olan, kolay anlaşılır yorumlara sahip” bir virtüöz olduğunu ifade ediyor. 
Uluslararası Longy School of  Music ‘ten, Korean National üniversitesi sanat bölümünden ve  Boston üniversitesinden lisanslarını alan virtüöz Eunyoung Kim, post akademik kariyerinde 2005 ve 2006 yıllarında International Chamber Music Ensemble yarışmalarında ödüller kazandı.
2008 yılında Uluslararası Hugo Kauder  piyano yarışmasında ve 2009 yılında Uluslararsı Beethoven Sonata yarışmasında Gladys Cauthen ödüllerini aldı. 

PROGRAM

Scarlatti                   Sonata in D major K.119

                                Sonata in A minor K. 175

                                Sonata in D minor K.141

Chopin Etude Op. 25  No. 1, Ab major (Aeolian harp)

                                No. 2, F minor (Bees)

                                No. 3, F major (Cartwheel/Horseman)
                                No. 4, A minor
                                No. 5, E minor (Wrong notes)
                                No. 6, G# minor (Thirds)
                                No. 7, C# minor (Cello)
                                No. 8, Db major (Sixths)
                                No. 9, Gb major (Butterfly)
                                No. 10, B minor (Octaves). 
                                No. 11, A minor (Winter wind)
                                No. 12, C minor (Ocean
)
Arsu                         Fantasia for piano

Biletleri ARSU SAHNE'den temin e
debilirsiniz. 

Bilgi ve rezervasyon için : 0216 336 70 40
Tam       : 30 TL 

Öğrenci : 20 TLbilgi@arsuguzelsanatlar.com 0216336 7040
 

 
* UTKU ASAN PİYANO RESİTALİ – 28.03.2015 / 18:00
 

26.05.1999’da İstanbul’da doğan Utku Asan piyano eğitimine 2OO6'da Marmara Koleji’nde başladı ve MSGSÜ Devlet Konservatuarı'nda 2009 yılından bu yana  Doç. Nurferi Onur ile çalışmalarını sürdürüyor.   2012 yılında Maltepe Üniversitesi’ndeki ilk resitalinin ardından, 13 yaşında MSGSÜ Devlet Konservatuarı Genç Orkestrası ile ilk Orkestra Konserini Şef Erhan Torlular yönetiminde Robert Koleji, Ayvalık AİMA’da İdil Biret ve Genç Yetenekler Konseri,  8 Eylül 2014’de İş Sanat 2014 -2015 sezonunun seçmelerini kazanarak Milli Reasürans’da Parlayan Yıldız olarak konserini 22 Aralık 2014’de  verdi. Utku Asan; İdil Biret, Hüseyin Sermet, Herbert Schuch, Gülsin Onay, Lilya Zılbersteın, Karst De Jong, Muza Rubackyte, Jonathan Plowrıght, Johan Schmidt, Hılary Demske’nın masterclasslarına katılmış, bu virtüözlerce parlak bir gelecek vaat ettiği yorumlarını almıştır. Bu başarılı genç yetenek bu kez Arsu Sahne'de sizlerle bir araya gelecek.

 
 
* HANDE ÖZYÜREK keman & FEDELE ANTONICELLI piyano – 9 MART PAZARTESİ SAAT 20:00
Uluslararası başarılarıyla tanıdığımız keman sanatçımız Hande Özyürek ve oda müziği partneri piyanist Fedele Antonicelli, bu yıl da çok renkli bir programla bizlerle…
 
*VİYANA YAYLI ÇALGILAR BEŞLİSİ VE BALDINI- 30 MART PAZARTESİ SAAT 20:00
 
Daha önce de Süreyya Operası'nda konserler vermiş olan topluluk, bu yıl İstanbul dinleyicisinin karşısına aralarına konuk solist olarak kemancı Emmanuele Baldini'yi de alarak çıkıyor.
 

 
 
* JOSEPH MOOG piyano- 12 MART PERŞEMBE SAAT 20:00
Eleştirmenler, ICMA 2014 Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın En İyi Solo Albümü" ödülünü kazanan Alman piyanist Joseph Moog'un çalınması yürek isteyen zorlu eserleri seçme konusundaki cesaret ve ustalığına şapka çıkarıyor…
 
TIM SHOW CENTER http://www.timshowcenter.com/ 
 
* LOS REYES del TANGO / TANGO'NUN KRALLARI – 08.03.2015 / 20:30
 
Türkçe adıyla “Tangonun Kralları” olarak bilinen Arjantinli orkestra, İstanbul’da verecekleri tek konserle TİM Show Center’da müzikseverler ile Türkiye ile ilk kez buluşacak. Tango tarihine damgasını vurmuş eserlerin seslendirileceği konserde, dünyanın en iyi 6 tango çifti olarak gösterilen dansçılar da orkestraya eşlik ederek izleyenlere muhteşem bir görsel şölen sunacaklar.
 
 
* KOZHUKHİN KARDEŞLER – 12 MART PERŞEMBE SAAT 20:00
Müzik kritikleri Denis Kozhukhin'i sadece Belçika Kraliçe Elisabeth Uluslararası Müzik Yarışmasının birincisi olmanın dışında kendisini neslinin en yetenekli piyanistlerinden ve büyük Rus piyanistleri Guîlels, Richter, Horowitz gibi üstadların olağanüstü yeteneğinin devamı olarak tanımlamaktadırlar." İngiliz Oda Orkestrası'nın şefi Ralf Gothoni Kozukhin'i şöyle tanımlıyor:" Piyano alanında kendi kuşağının en büyük yeteneklerinden biri. Duyarlı müzikalitesi ve güçlü piyanistliğinin üst seviye bir virtüözlükle birleşmesi, performanslarını çok yaratıcı ve ilginç yapıyor."
 
İŞSANAT   www.issanat.com.tr
 
*LONDRA FİLARMONİ ORKESTRASI- 3 MART SALI 20:00 
CHRISTOPH ESCHENBACH şef RAY CHEN keman
 
İş Sanat’ta köklü senfonik toplulukları genç virtüözlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Yeni kuşağın nefes kesen keman virtüözlerinden Ray Chen ilk kez İstanbul’da! 15 yaşındayken Curtis Institute of Music’e kabul edilen Tayland doğumlu kemancı, muhteşem tonu, güçlü müzikalitesi ve derin ifade yeteneğiyle günümüzün en saygı uyandıran genç kemancıları arasında yer alıyor. Müzikalitesiyle izleyenleri büyüleyen genç kemancı, 2014 çıkışlı üçüncü albümünde işbirliği yaptığı deneyimli şef Cristoph Eschenbach ile İstanbullu klasik müzik  severlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak…
 
Düşlediğiniz düşlerin, düşlediğiniz gibi olması dileğiyle..
sevgi, huzur ve paylaşım dolu bir Mart ayı dileriz ….
T. C.    M i l l i    E ğ i t i m    B a k a n l ı ğ ı
ARSU GÜZEL SANATLAR AKADEMİSİ
ARSU     ACADEMY     OF     FINE    ARTS
LCM Education  &  Examination Center
T: 0216 336 70 40
F: 0216 336 70 15
 

 * GELENEKSEL HALK DANSLARI & RİTİMLERİ ATÖLYESİ – 16.03.2015  
Kadim tarihlerden bu yana doğup büyüyen halkların kültürlerinin birbirinden farklı nice renklerini ruhunuza katabileceğiniz, gizem ve macera dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Aklını, gönlünü ve zihnini zenginleştirmek isteyen herkesi bu yolculuğa bekliyoruz… 
 
* LATİN PERKÜSYON & RİTİM ATÖLYESİ – 16.03.2015
Sıcak, samimi, coşku ve enerji dolu bu atölyede, her bir farklı sesin bir arada ortaya çıkardığı muhteşem uyum ve sinerji bağımlılık yaratacak bir haz verirken, beyninizde de yeni nöronlar oluşmaya başlayacak!   


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise.yalcin@gmail.com 
Bilgi: Ani Sazak
Haber İçerik:
 
www.arsuguzelsanatlar.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir