Ben Diye Biri Zulal: Resim Sergisi 19 Kasım – 12 Aralık 2013, Evin Sanat Galerisi

ZULAL İLK DEFA EVİN SANAT GALERİSİ’NDE

‘’Ben Diye Biri’’

19 Kasım – 12 Aralık 2013

 

 
Özgün portreleriyle tanınan Zulal’in, Evin Sanat Galerisi’ndeki ilk kişisel sergisi ‘’Ben Diye Biri’’ 19 Kasım’da açılıyor. Sergide sanatçının yağlıboya resimlerinin yanı sıra desenleri de izleyiciyle buluşacak.
 

 

Zulal yeni sergisinde, çevresindeki insanların portrelerini bu kez değişik bir bakış açısıyla resmediyor.  Diğer sergilerinden farklı olarak resmini modeliyle birlikte oluşturuyor. Modelin kendi gerçeği dışında bürünmek istediği karakteri,   kendine özgü renkleri ve motifleriyle resmediyor. Bu resimler, modelin hayalini ustalıkla kurgulanmış bir kompozisyonda sanatçının fırçasından bizlere aktarıyor.

 
Sanatçının önceki sergilerinde olduğu gibi, bu sergisinde de bu özgün kurgularına, eski fotoğraflardan yola çıkarak yaptığı resimleri eşlik ediyor. Aile albümlerinden seçerek yeniden yorumladığı bu resimlerle geçmişini gözden geçirdiğini söyleyen sanatçı, eski fotoğrafların kendine özgü renkleri ve atmosferiyle izleyiciye nostaljik bir dünya sunuyor.

 
Zulal’in ‘’Ben Diye Biri’’  isimli sergisi 19 Kasım – 12 Aralık 2013 tarihleri arasında Pazar günleri hariç hergün Evin Sanat Galerisi’nde izlenebilir.
 

 

Haber Kaynak:
Evin Sanat Galerisi

Büyük Bebek Deresi Sokak No:13 Bebek 34342 İstanbul
Tel:+90(212)265 81 58 Faks:+90(212)257 76 75
www.evin-art.com  galeri@evin-art.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir