BÜYÜNÜN GÖZLERİ Şehir Tiyatroları Yeni Oyun

 

İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ OYUNU:
 
 “BÜYÜNÜN GÖZLERİ” FATİH REŞAT NURİ SAHNESİ’NDE


 

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Kasım ayında Büyünün Gözleri adlı oyunu repertuarına katıyor. Mehmet Murat İldan’ın yazdığı Hülya Karakaş’ın yönettiği “Büyünün Gözleri”nin prömiyeri 14 Kasım 2012 tarihinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde yapılacak.
 
Borç batağına düşen Kont Monteverdi, eski günlerine dönebilmek ve tek varlığı olan kızını zengin bir tüccarla evlendirebilmek için büyü yaptırır. Ancak hiçbir şey planladığı gibi gitmeyecektir. Entrika, bencillik ve çıkar ilişkilerinin sevgi üzerinde kurduğu tahakkümü hicveden oyun, Mehmet Murat İldan’a Kadıköy Belediyesi Oyun Yazma Yarışması’nda birincilik ödülü kazandırmış ve ABD’de “Absinthe-New European Writing” edebiyat dergisinde yayınlanmıştır.
 
Dramaturgisini Gökhan Aktemur’un, sahne tasarımını Rıfkı Demirelli’nin, kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın, ışık tasarımını Mahmut Özdemir’in, efekt tasarımını Nesin Coşkuner’in, video tasarımını Aksel Zeydan Göz’ün yaptığı oyunun müzikleri Baba Zula’ya ait.

             
Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde 14-25 Kasım 2012 tarihleri arasında sahnelenecek oyunda; Kutay Kırşehirlioğlu, Murat Çoşkuner, Nazan Yatgın, Hülya Karakaş, Ömer Barış Bakova, Özgür Dağ, Pınar Demiral rol alıyor.
 
 
Not: 12-13 Kasım 2012 Pazartesi – Salı günleri saat 15.30’da basın mensupları için özel bir gösterim yapılacaktır. Görüntü almak ve röportaj yapmak isteyenler İBB Şehir Tiyatroları basın bürosu ile irtibata geçebilirler.
 

 
  “BÜYÜNÜN GÖZLERİ”
   
OYUNUNUN GALASI
 
HARBİYE MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ’NDE YAPILDI

 
Gala: "Büyünün Gözleri" Fotoğraf: İBB Şehir Tiyatroları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2012-2013 sezonunda repertuarına kattığı Büyünün Gözleri oyununun galası 4 Şubat 2013 Pazartesi günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapıldı. Mehmet Murat İldan’ın yazdığı Hülya Karakaş’ın yönettiği oyunun galasına; İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen başta olmak üzere Fehmi Koru, İzzet Günay, Vecdi Sayar, Füsun Önal, Tayfun Akçay, Veysel Berikan, Hayati Asılyazıcı, Göksel Kortay, Erol Keskin ve birçok davetli katıldı.
 
 “Büyünün Gözleri”nde, borç batağına düşen Kont Monteverdi, eski günlerine dönebilmek ve tek varlığı olan kızını zengin bir tüccarla evlendirebilmek için büyü yaptırır. Ancak hiçbir şey planladığı gibi gitmeyecektir. Entrika, bencillik ve çıkar ilişkilerinin sevgi üzerinde kurduğu tahakkümü hicveden oyun, Mehmet Murat İldan’a Kadıköy Belediyesi Oyun Yazma Yarışması’nda birincilik ödülü kazandırmış ve ABD’de “Absinthe-New European Writing” edebiyat dergisinde yayınlanmıştır.
 
Dramaturgisini Gökhan Aktemur’un, sahne tasarımını Rıfkı Demirelli’nin, kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın, ışık tasarımını Mahmut Özdemir’in, efekt tasarımını Nesin Coşkuner’in, video tasarımını Aksel Zeydan Göz’ün yaptığı oyunun müzikleri BaBa ZuLa’ya ait. Oyunda; Kutay Kırşehirlioğlu, Murat Coşkuner, Nazan Yatgın, Hülya Karakaş, Ömer Barış Bakova, Özgür Dağ, Pınar Demiral rol alıyor.
 
 
Not: Büyünün Gözleri, 13-17 Şubat 2013 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde; 27 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında ise Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyredilebilir.
 


Oyun: Büyünün Gözleri, fotoğraf:  İBB Şehir Tiyatroları

__________________________________________________________
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 455 39 00
Basın Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/istanbulsehirtiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.trweb: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir