Çağdaş Erçelik: Dostoyevski, Kişisel Resim – Heykel Sergisi 28 Mart – 13 Nisan 2014

Çağdaş Erçelik

 "Dostoyevski"  Kişisel Resim & Heykel Sergisi

28 Mart – 13 Nisan 2014 

28 Mart – 13 Nisan 2014 tarihleri arasında Galeri Eksen’de düzenlenecek olan Çağdaş Erçelik'e ait "Dostoyevski" adlı sergide sanatçının son dönem heykel ve resim çalışmaları yer alacak. Sanatçının Dostoyevski romanlarından yola çıkarak gerçekleştirdiği çalışmalarında roman karakterleri ve bu karakterlerin yaşadığı mekanlar bulunuyor. 

"Karamazov Kardeşler" ,"Budala", "Suç ve Ceza", "Yeraltından Notlar" gibi edebiyat tarihinin en önemli eserlerinden sayılan bu romanlar, birçok sanatçıya esin kaynağı olmuştur. İnsan doğasının incelikle çözümlendiği bu eserler, önemli felsefi meseleleri tartışmaktadır. Toplumsal siyasi ve ruhsal açılardan insanı anlatan yazar , okuyucusunu bir çok soru işareti ile baş başa bırakır. Batılılaşmanın Rus halkı üzerinde yarattığı etkilerden , insanın tanrıyla olan ilişkisine kadar, ahlaki, suç kavramını, yabancılaşmayı, kısacası toplumsal ve bireysel, insana ait bir çok önemli konu üzerinde düşünmemize yol açar. 19. yüzyılda yaşayan bu roman karakterlerinin bugün aynı ilgiyi bütün tazeliğiyle koruması bundan kaynaklanmaktadır. 

Çağdaş Erçelik son dönem çalışmalarını üretebileceği bu verimli alanı bulmuş, Dostoyevski karakterlerine ait ruhsal dünyanın çeşitliliğini yansıtmaya gayret etmiş. Ahşap, metal, kağıt, polyester, gibi çeşitli materryellerden oluşturduğu heykellerin yanısıra karakalem ve yağlıboya resimlerin de yeralacağı sergi, yazarın dünyasının Çağdaş Erçelik'in hayal dünyası ile birleştiği farklı bir yorumu olacak. Sergi 13 Nisan tarihine kadar Galeri Eksen'de görülebilir. 

Haber Kaynak:Hasan Sarıtaş
galerieksen@gmail.com


Galeri Eksen 
Açılış Kokteyl :28 Mart 2014 Saat: 18:00 
Adres: Maçka Caddesi No:29 Nişantaşı 
www.galerieksen.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir