ÇDSO: Hacı Sabancı Anma Konseri

0

Çukuroava Devlet Senfoni Orkestrası klasik müzik konserlerine devam ediyor.HACI SABANCI’YI ANMA KONSERİ
30 Kasım 2018 Cuma, saat 20:00
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser SalonuÇukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), her yıl geleneksel olarak, 1998’de vefat eden ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’na büyük emeği geçen Hacı Sabancı’nın anısına düzenlenecek olan bu haftaki konseri, üst üste iki kez Eczacıbaşı Beste Yarışması’nda birinci olma başarısı gösteren, hem besteci hem de orkestra şefi Murat Cem ORHAN yönetecek.
30 Kasım 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan konserde olağanüstü yeteneği ve 2015 Queen Elizabeth, 2012 Joseph Joachim, 2012 German Music Competition gibi üç önemli uluslararası yarışmadan kazandığı derece ve ödüllerle de tescilli, Almanya’nın çıkardığı en iyi geç kuşak keman sanatçısı Tobias FELDMANN solist olarak yer alacak ve M.WEINBERG’in “KEMAN KONÇERTOSU”nun Adana’da ilk seslendirilişini gerçekleştirecek. ÇDSO, programın ikinci yarısında E.GRIEG’in “PEER GYNT SÜİT NO.1 ve NO.2” eserlerini Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunacaklar.ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışarıdan ek takviyeler ile 70’e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.