Devlet Sanatçımız Gülsin Onay ın 6 Aralık Piyanistler Günü Konseri

6 Aralık Piyanistler Günü
Gülsin Onay

06.12.2014 Cumartesi, saat: 20:00
Müziksev Salonu
Atatürk Cad: No: 458 Alsancak-İZMİR
(Alsancak Garı Karşısı)

http://youtu.be/dW2ZtmPEE84
Video: Oğuz  Altınbaş

 
*4. DÜNYA PİYANİSTLER GÜNÜ MÜZİKSEV’DE KUTLANDI*
4. Dünya Piyanistler Günü, Gülsin Onay’ın MÜZİKSEV’de verdiği özel konserle kutlandı. Kutlamaya piyanist ve orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile Onay’ın ustalık sınıfı öğrencisi Duygu Dedeoğlu da birer eser seslendirerek renk kattı.
 
“2011 yılında herkesin bir günü olduğunu ve piyanistlerin özel bir günü olmadığını fark ettim” diyen Onay,  6 Aralık gününü, “Dünya Piyanistler Günü” olarak ilan etmişti. Dört yıl sonra İzmir bir ilke imza attı ve Dünya
Piyanistler Günü için ilk konser İzmir’de düzenlendi. Konsere Onay’ın İzmir’deki yakın dostları katıldı.
 
Amerika’dayken İzmirli dostlarının “Dünya Piyanistler Günü’nü unutmadık. Seninle birlikte kutlamak istiyoruz” diye mesaj gönderdiğini anlatan Gülsin Onay, “ben de gelirim dedim ve akşam yemeğine gelir gibi geldim. Bu yıl 4. Dünya Piyanistler Günü ilk defa konser ile kutlanıyor, seneye İzmir’den başlayarak ve sonraki yıllarda farklı şehirlerde olmak üzere, her yıl 6 Aralık’ta bir piyano maratonu düzenlenecek. Sabah 10.00’da başlayıp, gece 12.00’ye kadar sürecek ve her yaştan her seviyeden tüm piyanistlerin katılımıyla bir piyano şöleni yaşanacak” dedi.
 
Gülsin Onay, konserin son eseri olarak seslendirdiği Chopin’in Noktrün’ünü bu gün (6 Aralık) yaşama veda eden Prof. Dr. Talat S. Halman’ın anısına ithaf etti.
Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı

4. Dünya Piyanistler Günü’nde Gülsin Onay konser verecek.
6 Aralık Cumartesi günü İzmir’de “Dünya Piyanistler Günü”nü bir konserle kutlayacak olan Gülsin Onay, her seviyeden piyanisti bu özel güne davet ediyor. “2011 yılında herkesin bir günü olduğunu ve piyanistlerin özel bir günü olmadığını fark ettim” diyen Gülsin Onay, bundan 4 yıl önce 6 Aralık gününü, “Dünya Piyanistler Günü” olarak ilan etmişti. Bu yıl “Dünya Piyanistler Günü”nü bir konserle kutlayacak olan Gülsin Onay, “Şaka yollu 2011’de ortaya attığım "Dünya Piyanistler Günü" fikrinin bu denli ciddiye alınacağını ve hatırlanacağını bilmiyordum doğrusu. Bu sene de İzmir'li dostlarım kutlamayı benimle yapmayı arzu ettiler ve ben de olur dedim. 6 Aralık akşamı Müziksev'de gerçekleşecek konsere tüm dostlarımı beklerim” dedi ve şu bilgileri verdi. “Bu yıl 4. Dünya Piyanistler Günü ilk defa konser ile kutlanıyor, seneye İzmir’den başlayarak ve sonraki yıllarda farklı şehirlerde olmak üzere, her yıl 6 Aralık’ta bir piyano maratonu düzenlenecek. Sabah 10:00’da başlayıp, gece 12:00’ye kadar sürecek ve her yaştan her seviyeden tüm piyanistlerin katılımıyla bir piyano şöleni yaşanacak”.

 


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

Afiş Görsel: Aykut Uslutekin – Video: Oğuz Altınbaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir