Dibeklihan Kültür Sanat Köyü Kurucusu Cenap Tezer’i yitirdik

0

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Kurucusu, Değerli Büyüğümüz, Babamız, ADAM’I Kaybettik.Işık’lar İçinde Uyusun,Ruhu Şad Olsun.Ve Biz Onu Çok Sevdiği, Can Dostu, Ağabeyi Fikret Otyam’ın O Müthiş Dizeleri İle Uğurluyoruz.
“Ne kadar oturursak oturalım,
sonu gitmektir dostlar,
sefa ile uğurlayın bizi.”
Evlatların Senem, Uluç, Emrah ve Tezer ailesi…”
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.. Kalbimizde ilelebet yaşayacak..Gülsin Onay: Ah bu paşa pazarımızı yasa boğan haber oğlu Emrah Tezer’den geldi;
Can dostumuz, dünya iyisi, sanat ve sanatçı babası Cenap Tezer’i kaybetmişiz..
Dibeklihan ağlıyor, Türkiye ağlıyor, sanat ağlıyor..Birine “Yılın Atatürkçüsü ödülü” verecekseniz, kurduğu, Bodrum Dibeklihan Sanat Köyü’nde, son beş yıldır yapılan, her etkinlikte Atatürk olmuş, tuallere Atatatürk çizilmiş, Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylenmiş ilkeleri ve devrimĺeri konuşulmuş ve sürekli adı terennüm edilmiştir, bu ödülü O’na veriniz.
Atatürk sevdalısı, devrimci, aydınlanma aşığı sevgili Cenap Tezer seni bu günde, şükranla anmadan geçemedim, hakkın ödenmez.Cenap Tezer Sanatçı Dostları ile bir arada.Emrah Tezer: Bugün Bodrum’da “Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü” mucizesini yaratan, babamız Cenap Tezer onuruna “Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı” tarafından Herodot Kültür Merkezi‘nde düzenlenen “Göbeklitepe” temalı konferansa katıldık ve onur plaketini kardeşim ile birlikte babamız adına teslim aldık.
Gönül isterdi ki babamda bugün o salonda olsun. Kendisinin unutulmadığını, Bodrum’a sanat ve kültür dalında değer kattığının herkes tarafından bilindiğinin farkında, moral olsun. Ama malum o hastalık yüzünden olmadı Akşam evde fotoğrafları ve videoları kendisine izlettirdim. Gözlerinden yaş geldi, duygulandı.
Öncelikle bu güzel düşünce içinde olan, halen hayatta olanları onurlandıran, başından sonuna kadar mükemmel bir günü bizler için hazırlayan Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı’na, dostum Özay Kartal’a, değerli hocalarımız Nezih Başgelen’e, Erdinç Bakla’ya, Rıfat Çığ’a, konuşma yapan diğer büyüklerimize, katkılarından dolayı Bodrum Belediyesi’ne, çalışanlarına, her zaman her yerde olan yerel basın mensuplarına ve konferansa katılan, katılamayan tüm dostlarımıza babam, Tezer ve Dibeklihan ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
* Nefes aldığınız müddetçe yaşadığınız yere ufakta olsa değer(ler) katın, canlıları sevin, saygı gösterin, gösterin ki karşılık görün. İyilik yapmaktan, gülen surattan asla vazgeçmeyin….
Varlıklı olmak için değil, var olmak için yaşayın bu dünyada, bu kısa ömürde…Kurucumuz Cenap Tezer Işıklar’la Sonsuzluğa Yürüdü.
17/02/2019
Acılı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlara minnetler,sevgiler ve saygılar.
Cenap Tezer hayalleri Dibeklihan’da yaşamaya ve gerçekleşmeye devam edecek.
Bizler emekçisi,
Özgür akıllar takipçisi olacak, daima yaşatacak.
Sağ Olun, Var Olun, Sevgi ve Sanatla Kalın.Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Sayfa içerik: Dibeklihan Kültür Sanat Köyü basın bildirisi-İçerik Fotoğraflar: Ayfer Sarper Meriç-Fikret Otyam fotoğrafı:Fikret Otyam web sitesinden alıntıdır.

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.