GalataPerform: Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerine Kayıt için son Günler

0

Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerine Kayıt için son Günler.Dersler 5 Ocak’ta başlıyor, Haziran 2019’da bitiyor!
GalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi‘nin OYUN YAZARLIĞI, İLERİ OYUN YAZARLIĞI ve YÖNETMENLİK atölye programları bu sene Ocak 2018-Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.2018-2019 sezonunda Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyeleri yurt dışından programa dahil olacak yabancı eğitmenlerle dikkat çekiyor. Program kapsamında Romanya’dan, Almanya’dan, İsveç’ten, Polonya’dan oyun yazarları ağırlanması planlanıyor. Bu isimlerin yanında İspanya’dan ve Fransa’dan belirlenecek isimler de program çerçevesinde ilan edilecek.Atölyelerin katılımcıları Ocak ayından itibaren GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni, oyun yazarı ve yönetmen Yeşim Özsoy’un yönetiminde 6 aylık atölye programına başlayacaklar.
Atölyeler GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy önderliğinde şekillenecek. Yazar/yönetmen/oyuncu Yeşim ÖZSOY yurt içinde ve dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans eğitiminden dersler almış, Boğaziçi Üniversitesi ve Studio Oyuncularında eğitmenlik yapmış çok yönlü, Afife ödüllü bir sanatçı.
Yazarlık ve Yönetmenlik Atölyeleri Eğitmen Kadrosu
Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerinin ana eğitmen kadrosunda Yeşim Özsoy, Serkan Salihoğlu, Ferdi Çetin ve Ozan Ömer Akgül yer alırken misafir eğitmen kadrosunda Özen Yula, Ceren Ercan, Mark Levitas, Okan Urun, Ahmet Sami Özbudak, Emrah Eren, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Şenay Tanrıvermiş, Ayşe Lebriz Berkem, Ayşe Sedef Ayter, Onur Karaoğlu ve Mehmet Ergen gibi isimler yer almaktadır.Başvuru için:
– Kayıt için [email protected] adresine mail göndererek randevu alabilirsiniz. İletişim için 0530 2602524.
– Oyun Yazarlığı Atölyelerinde burslu olarak yer almak için özgeçmişinizle birlikte en az 5 sayfa en fazla 10 sayfa olmak üzere yazdığınız bir oyun veya metinden belirlediğiniz bir bölümü, Yönetmenlik Atölyesinde burslu olarak yer almak için ise özgeçmişinizle birlikte niyet mektubunuzu 15 Aralık 2018 tarihine kadar yollayın. Not: Kısıtlı sayıda burslu yerimiz vardır.Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Duyuru: GalataPerform VeDST

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.