Gülsin Onay: Mutlu Bayramlar, Festival ve Etkinlik Haberlerim

0

Mutlu BayramlarGülsin Onay
Sevgili dostlarım,
Yoğun çalışmalarım devam ediyor. 3 Ağustos’ta Vranje Piano Summer Festivali’nin açılışını,son aylarda farklı vesilelerle seslendirdiğim, tamamı Chopin’in eserlerinden oluşan bir resitalle yaptım.
30 ve 31 Temmuz’da başlayan Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) piyano masterclassları, 9 ve 10 Ağustos’ta devam etti. Bayramın ilk gün, yani 11 Ağustos Pazar günü, öğrencilerimiz 12 gündür devam eden çalışmalarını, sonunda sertifikalarını alacakları bir konserde sergileyecekler.
O akşam sevgili Gülfam Göknar, festival alanında düzenlediğimiz özel bir etkinlikte, son kitabı “Müzik ve Çiçek”i imzalayacak.Gülfam’ın etkinlikle ilgili sözlerini burada paylaşmak istiyorum: “11 Ağustos’ta Gümüşlük Festival Akademi piyano öğrencileri, Gülsin Onay, Francesco Libetta ve Konstanze Eirckhorst ile yaptıkları masterclass çalışmaları ardından performanslarını sergileyecekler. Doğanın bağrında, cırcır böceklerinin ve dalga seslerinin eşlik edeceği notalar Toprakev’den Taşa, Toprağa ve Kuma karışacak. Müzik ve Doğanın kucaklaştığı buluşmanın ardından “Müzik ve Çiçek” kitabımı imzalayacağım ve dinleyicilerimize Toprakanının bize sunmuş olduğu en güzel mücevherleri olan kırçiçekleri tohumlarını sunacağım. Atık kağıtlardan üretilmiş ve içine doğanın mucizesi tohumların gizlenmiş olduğu, çevre dostu “tohum toplarının” sizlere rengârenk gülümsemesi dileklerimizle tüm müzik ve doğa dostlarımızı bu özel akşama bekleriz.”Shambadal 13 Ağustos’tan itibaren, 1 hafta boyunca, GFA Şeflik Masterclass’ına katılan genç şeflere ders de verecek.
Antik Taş Ocağı’nda saat 21.15’te başlayacak olan konserimizde Beethoven 4.piyano konçertosunu seslendireceğim. Ayrıca Tolga Atalay Ün ve Deniz Akalın Mozart’ın 20 ve 21 numaralı piyano konçertolarını seslendirecekler. Taşta Festival Buluşması’na Bodrum’da yaşayan tüm müzikseverleri bekliyoruz.
****
Festivalimiz 16 Ağustos Cuma günü, tarihi bir konsere ev sahipliği yapacak.
“Taşta Festival Buluşması” adlı konserimizde, 4.Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması birincileri Tolga Atalay Ün ve Deniz Akalın’la ben, solist olarak yer alıyoruz. Bodrum Oda Orkestrası’nı efsane şef Lior Shambadal yönetecek.
1997’den bu yana Berlin Senfoni Orkestrası’nın şefi olan Shambadal ile yıllar önce Almanya’da bir turne gerçekleştirmiştik. Unutulmaz konserler olarak zihnimde anıları hala taptaze olan bu turne, maestro Shambadal’e duyduğum hayranlığı perçinlenmişti.21 Ağustos Çarşamba günü İzmirli dostlarımla, bu kez bir söyleşide buluşacağım. Dr. Zeki Hozer tarafından projelendirilen, ücretsiz Kent Söyleşileri, “Müziğin Dansı” teması ile yazar Gülşah Elikbank moderatörlüğünde, saat 19.00’da Mövenpick Otel’de gerçekleşecek. Söyleşiye benimle birlikte İstanbul Devlet Opera ve Balesi Baş Baleti Erhan Güzel de konuk oluyor.
6 Eylül’de Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde, 16.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin kapanış konserini verdikten sonra, 25 Eylül’de Cambridge East Anglia Oda Orkestrası ile Schumann’ın la minör konçertosu, 11 Ekim’de de KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın sezon açılış konserinde Chopin 2.piyano konçertosunu seslendireceğim.Hepinize sağlıklı ve huzurlu, müzikle dolu bir bayram diliyorum.
Sevgilerimle,
Gülsin OnaySayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Gülsin Onay – Müziğin Dansı Foto:https://m.timeturk.com/kent-soylesilerinin-bu-ayki-konuklari-gulsin-onay-ve-erhan-guzel

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.