HARİKA İKİLİDEN CAZ: Ufuk , Bahar Dördüncü

HARİKA İKİLİDEN CAZ NAMELERİ
Klasik Piyanonun sıra dışı ikilisi

Ufuk & Bahar Dördüncü,

22. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin açılışını yapacak

 

         Türkiye’yi yurt dışında başarıyla temsil eden, klasik müzik dünyasının önde gelen piyano ikililerinden Ufuk & Bahar Dördüncü, 22. İzmir Avrupa Caz Festivali Açılış Konserinde, caz müziğinde de klasik müzik kadar başarılı olduklarını kanıtlayacak. Avrupa’nın önde gelen caz müzisyenlerinden Erik Truffaz Kuartet ile Truffaz’ın “Taksim” adlı eserinin dünya prömiyerini yapacak İkili, caz müziğini klasik müzikle buluşturacak.

         Parlak kariyerleri boyunca dünyanın en tanınmış şefleri ve orkestralarıyla çalışan, önemli festivallerin konuğu olan Ufuk & Bahar Dördüncü, özellikle Fransız müziğiyle kurdukları özel bağ ve sürekli yenilik arayışlarıyla tanınır. Bu güne kadar pek çok başarılı albüm kaydına da imza atan İkili, 2010 yılında besteci XavierDayer ve film yapımcısı Carlo Ippolito ile oluşturdukları Makro kosmos Dörtlüsü ile müzik ve sinemanın aynı temada buluşması fikri üzerine kurgulanmış bir projenin dünya prömiyerini Cenevre’deki dünyaca ünlü araştırma merkezi CERN’in Globe adlı sıra dışı mekânında yapmıştır.

Tüm konserleri ve kayıt projelerinde,daha önce pek az denenmiş orijinal fikirlerin ve kurguların peşinde koşan Ufukve Bahar Dördüncü, 2007yılında Pmri'enfance ve Cerclede Grangeadlı vakıf tarafından “marraine” (koruyucuanne) seçilerek müzik dışında toplumsal alandaki çalışmalarını da sürdürmektedir.

Ufuk & Bahar Dördüncü 5 Mart 2015 Perşembe günü AASSM’de Erik Truffaz Kuartet ile yapacakları 22. İzmir Avrupa Caz Festivali Açılış konserinin ardından 6 Mart 205 Cuma Günü, İKSEV- Ege Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen  “Ege Üniversitesi 60. Yıl Konseri”nde AKM’de çalacak.
Saygıyla duyurulur.

 
İKSEV BASIN DANIŞMANLIĞI
Haber Kaynak:
Onur Acımaz
onur.acimaz@gmail.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir