İBB ŞEHİR TİYATROLARI 29. ÇOCUK ŞENLİĞİ

  İBB ŞEHİR TİYATROLARI 29. ÇOCUK ŞENLİĞİ 

22-28 Nisan 2013

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu yıl 29.’sunu düzenlediği Çocuk Şenliği’nde tamamı ücretsiz gösterimlerle çocukları tiyatroyla buluşturacak. 
 
Bu yıl 22-28 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 29. Çocuk Şenliği’nde, 13 konuk çocuk tiyatrosu topluluğu ve İBB Şehir Tiyatroları’ndan toplam 22 farklı çocuk oyunu ücretsiz olarak izlenebilecek.
 
Şenlik süresince Kâğıthane Sadabad, Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu, Fatih Reşat Nuri, Kadıköy Haldun Taner, Üsküdar Kerem Yılmazer ve Ümraniye sahnelerinde gerçekleştirilecek oyun gösterimlerinin yanı sıra; yogadan kuklaya farklı başlıklarda gerçekleştirilecek olan atölyeler de çocukları bekliyor.  Barışa Müzik Vakfı’ndan  Gülşah Çakar’ın flüt dinletisive Okay Temiz Ritim Atölyesi’ne katılan çocuklar tarafından gerçekleştirilecek mini konser de şenlikte izlenebilecek.  Ayrıca şenlik kapsamında görme engelli çocuklar için “Islık Sever Max” adlı çocuk oyunu da İBB Şehir Tiyatroları oyuncuları tarafından okuma tiyatrosu olarak sunulacak.
 
Özel Sevgi Çiçeği Lale Anaokulu Kâğıthane Şubesi ve Doğa Koleji öğrencilerinin hazırladığı iki farklı serginin de yer aldığı şenlikte;  Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde İBB Şehir Tiyatroları oyuncularından Ümran İnceoğlu’nun “Çocuklardık” başlıklı fotoğraf sergisi, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde ise “Geçmişten Bugüne İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu”  sergisi gezilebilecek.  
 
İBB Şehir Tiyatrosu sahnelerinden alınacak davetiyeyle oyunların izlenebileceği şenlikte, farklı yaş gruplarına göre hazırlanmış atölyelere katılım için rezervasyon yapılması gerekiyor.
 
 
Bilgi ve rezervasyon için:
 
Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi: 0212 3217395 / Dahili: 23
 
 

  İBB ŞEHİR TİYATROLARI GENEL PROGRAM:  

 

__________________________________________________________
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Gümüş Cad. No.3 Harbiye-ŞİŞLİ İSTANBUL
Basın Ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/istanbulsehirtiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.trweb: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir