İBBŞehir Tiyatroları sanatçısı Yurdagül Vergon vefat etti

0

İBB ŞEHİR TİYATROLARI DEĞERLİ SANATÇISI YURDAGÜL VERGON’U KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Değerli Sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı Yurdagül Vergon’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz.
Yurdagül Vergon’un cenazesi, 2 Ocak 2021 Cumartesi günü Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.
Yurdagül Vergon
18 Nisan 1933 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Yurdagül Vergon, Türk Sineması’nın önemli yapımlarında ve TV dizilerinde yer almıştır. Kariyeri boyunca Sevil Üstekin, Garibe Gündem, Şeref Çokşeker, Oya Başar gibi önemli sanatçıları seslendirerek geniş kitlelerce tanınmıştır.
Şehir Tiyatroları’ndaki Oyunları
Bir Kavuk Devrildi, Sinekler, Gecenin Sonu, Göç, Çalıkuşu, Kadınlar, Dövme Gül, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Gülnihal, İspinozlar, Hülleci, Çatallı Köy, Gökte Bir Kuyu, Susuz Yaz, Çatıdaki Çatlak, Bir Gelin Geldi.
Oynadığı Filmler
Talih Kuşu, Yüreğin Aynası, Yeşil Bir Dünya, Acıların Günlüğü, Yuvasızlar, Seyyar Kamil, Sarışınım, Kahraman Hamamcı, Düğün, Asılacak Kadın, Alev Gibi, Sekreter, Bir Kadın Bir Hayat, Acımak, Tutku, Acı Ekmek, Nikâh Masası, Boynu Bükük, Ayrılık Kolay Değil, Kadifeden Kesesi.
Oynadığı TV Dizileri
Beşinci Boyut, Sırlar Dünyası, Affet Bizi Hocam, Deli Divane, Zirvedekiler, Sevgi Oyunu. Sayfa Düzeni ve Afiş Görsel: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber:İBB Şehir Tiyatroları Basın Halkla İlişkiler

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.