İKSEV: Açık Caz Orkestrası Atölyesi Final Konseri ile Bitti


http://www.iksev.org/tr
 

AÇIK CAZ ORKESTRASI ATÖLYESİ FİNAL KONSERİ İLE BİTTİ

İKİ GENÇ SANATÇI İTALYA’DA BURS KAZANDI

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile 10 yıldır aralıksız sürdürdüğü Açık Caz Orkestrası Atölyesi AASSM Küçük Salonda yapılan final konseri ile sona erdi. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin eğitim etkinliklerinden biri olan Atölyeye katılan 15 genç sanatçı arasından Sercan Kerpiçciler (trompet) ve Ezgi Bıcılı( vokal) İtalya’da Alfredo Casella L’aquila Konservatuarında on günlük caz ustalık sınıfı bursu kazandı. Üç gün boyunca Paolo Di Sabatini ve Glauco Di Sabatini ile çalışan 15 genç cazcı gruplar halinde sahneye geldi. Konser Paolo Di Sabatino’nun “All Of Me” adlı eseriyle başladı. Ardından vokallerin de katıldığı gruplar Sabatino bestelerinin yanı sıra caz standartlarından oluşan zengin bir repertuar sundu. Daha önce birlikte çalmamış gençlerin uyumlu beraberliği, dinleyicilerden bol alkış aldı. 
Konserin sonunda İzmir İtalya Konsolosu Dr. Luigi Iannuzzi, Açık Caz Orkestrası Atölyesine katılan Cihat Barut, Beste Hira Demirel, Soykan Akkaya, Sercan Kerpiçciler, Kaan Karadavut, Efecan Kalaycı, Cemalettin Olgun Özdemir, Tuna Payziner, Fevzi Onur Ustabaş, Ceren Acar, Burak Atlı ve Erkin Akkaya’ya katılım belgelerini verdi.
 
 

 
FESTİVAL’DE FARKLI BİR MÜZİKAL DENEYİM HALİFESCHUMACHERTRİSTANO
22. İzmir Avrupa Caz Festivali 12 Mart 2015 Perşembe günü AASSM Küçük Salon’da, Yaşar Holding, Lüksemburg Büyükelçiliği, Lüksemburg İzmir Fahri Konsolosluğu ve Luxemburg Export Office işbirliği ile yapılacak KhalifeSchumacherTristano üçlüsünün konseriyle devam edecek.

Farklı müzikal kökenlerden gelen, KhalifeSchumacherTristano, melodik, armonik ve ritmik, güvenilir ama riskli tarzlarıyla izleyicilerine bambaşka bir müzikal deneyim yaşatacak.  Bachar Khalifé (perküsyon), Pascal Schumacher (vibes, marimba, glockenspiel) ve Francesco Tristano (piyano, elektronik) çok yönlü, huzur, mizah ve berraklık sunan müzikleriyle Festival’e renk katacak.

Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

Fotoğraflar: Aykut Uslutekin
Bilgi: Onur Acımaz – onur.acimaz@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir