İKSEV’de Gülsin Onay Ustalık Sınıfı (19 Kasım-22 Kasım)

0

İKSEV’DE GÜLSİN ONAY USTALIK SINIFI
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) gençleri ustalarla buluşturan Ustalık Sınıfları Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın 19 – 22 Kasım 2018 tarihleri arasında yapacağı Piyano Ustalık Sınıfı ile devam ediyor.

İKSEV Karataş binasında 19, 20, 21 Kasım günleri yapılacak çalışmalar 22 Kasım akşamı MÜZİKSEV salonunda Ustalık Sınıfı Final konseri ile sona erecek. Son başvuru tarihi 16 Kasım 2018 Cuma olan Gülsin Onay Ustalık Sınıfı için bilgi: Ayçin Hezer – (232) 482 00 90/108 numaralı telefondan ve [email protected] adresinden alınabilir.

Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’ın uluslararası müzik kariyeri Arjantin’den Japonya’ya uzanan bir coğrafyada 5 kıtada 79 ülkeyi kapsar. Bugüne kadar dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyicilerle buluşan sanatçı önemli orkestralarla konserler verdi. Dünyanın en iyi şefleriyle çaldı ve dünyanın en önemli festivallerinin konuğu oldu.

Gülsin Onay, 2004 yılında başlayarak kısa sürede dünya genelinde klasik müzik çevrelerinin dikkatini çekmeyi başaran Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin Sanat Danışmanlığını yapmaktadır.

Rachmaninov yorumlarıyla müzik otoritelerinden büyük övgüler alan Gülsin Onay ayrıca, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilmektedir. Polonya Hükümeti Gülsin Onay’ı Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırmıştır. Hocası Saygun’un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanımlanan Onay, gerek konser programlarından gerekse kayıtlarından eksik etmediği bestecinin eserlerini önemli orkestralar eşliğinde sayısız ülkede seslendirmiştir.

Sanatçı, kendisine adanmış olan Saygun’un 2. Piyano Konçertosu ile Stuppner, Tabakov ve Hoinic’in konçertolarının dünya prömiyerlerini gerçekleştirmiştir. Saygun’un yanı sıra Hubert Stuppner 2. Piyano Konçertosunu, Bujor Hoinic Piyano Konçertosunu, Jean-Louis Petit Gemmes ve Muhittin Dürrüoğlu-Demiriz Bosphorus isimli piyano eserlerini sanatçıya ithaf etmişlerdir. Ünlü virtüöz Marc-Andre Hamelin Gülsin Onay için Prelude ve Denis Dufour ise Avalanche’ı bestelemiştir.Gülsin Onay’ın 20’yi aşkın albüm kaydı, yorum gücü yanında repertuar zenginliğini de yansıtır.
Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Onur Acımaz İKSEV Basın Danışmanlığı

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.