İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları usta sanatçısı, Ergün Işıldar’ı yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor. 

0

                                                                                         Ergün Işıldar
                                                                                          1956 – 2017
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarıusta sanatçısı,Ergün Işıldar'ı yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor. 
Sanatçımız Ergün Işıldar’ın cenazesi 02 Mayıs 2017 Salı günü saat 11:00’de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenecek törenin ardından Teşvikiye Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.
Ergün Işıldar 1956’da Ankara’da doğdu.İstanbul Erkek Lisesinde okudu.İstanbul Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazandı. 1976 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na yevmiyeli olarak girdi. 1980 yılında sanatçı kadrosuna geçen Ergün Işıldar’ın Şehir Tiyatrosu’nda oynadığı ve yönettiği oyunların başlıcaları;
“Kısasa Kısas”1976, “Düğün Ya Da Davul” 1976, “Sabahat” 1976, “Kendini Yazan Şarkı” 1976, “Bir Şeftali Bin Şeftali” 1976, “Sakarca” 1977, “Kurtuluş Savaşından Müzikli Belgeler” 1977, “Eşeğin Gölgesi” 1977, “Corıolanus” 1977, “Kafatası” 1977, Marat-Sade” 1978, “Hoşu’nun Utancı” 1978, “Bahar Noktası” 1980, “Deli Eder İnsanı Bu Dünya” 1989 ile İBŞT’na döndükten sonra “ “Sevimli Hayalet”,  “Altı Derece Uzak”, “Barışa Şans Verin”, “Altın Post Projesi” “Müfettiş”, “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım”, ”Misyon” (Çevirmen-Yönetmen Yard.),  “Metro Canavarı”, “Aslana Benzer”, “Benim Küçük Yıldızım”, “Kuyruklu Yıldız Altında”, “Meraki”, “Macbeth”, “Hasır Şapka”, “İhtiras Tramvayı”, “Leyla İle Mecnun”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” 2007”, “İlk Evlilik” (Yönetmen), “Tahteravallide Üç Kişi” (Yönetmen), “Belden Aşağı Vurmak” 2005 (Yönetmen), “Eskici Dükkânı” (Yönetmen), “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” 2008 (Yönetmen), “Gizli Oturum” 2009 (Yönetmen)
 "Ben Çalmadım” Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu -1970. İstanbul Sanat Etkinlikleri Tiyatrosu’na katılıp “Kelaynaklar” 1982 oyununda çalıştı. Gülriz Sururi – Engin Cezzar Tiyatrosu’nda “Kaldırım Serçesi”, Egemen Bostancı Tiyatrosu’nda “Şvayk Hitlere Karşı”, “Carmen”, “Arkadaşım Eşek” vb oyunlarda oynadı. Çetin İpekkaya’nın yönettiği Troya Festivali açılış gösterisinde Almanca ve Türkçe oyunculuk yaptı.
Oynadığı film ve dizi çalışmaları; “Çıplak Vatandaş”, “Şalvar Davası”, Alman ZDF-ARD kanalı için yapılan iki dizide oyunculuk (AufAchse ve ZweiSchlitzohre in Antalya) ve bir tv filminin “Sehnsucht” Türkiye yapım sorumluluğu. Profösör Bernard Lewis’in “Ortadoğunun Son 20 Yılı” konulu dramatik belgeselinin Türkiye ayağında Ali Taygun’un yardımcısı olarak yapım sorumluluğu…
Turgut Özakman'ın "Ocak” isimli oyunuyla Liselerarası Şenlik ve İLTÖ Şenliği ile "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ve "En İyi Dekor" ödülüne layık görüldü.
                                                                                            "Müfettiş"
                                                                                          "Müfettiş1
                                                                              "Yaşar ne yaşar ne yaşamaz"
                                                                               "Yaşar ne yaşar ne yaşamaz"

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Sehir Tiyatro Basin Yayin <[email protected]>

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.