Martı İstanbul Hotel: İyi ki Doğdunuz Verda Erman


http://www.martiistanbulhotel.com/En/Home
"İyi ki Doğdunuz Verda Erman!"
18.12.2014 Perşambe, saat: 20:00
Martı Istanbul Hotel

Sanatçıyla son röportajı yapan genç piyanist Güray Başol'un sunumuyla; ünlü piyanist Verda Erman, "İyi ki Doğdunuz Verda Erman" konseri 18 Aralık 'a Martı Istanbul Hotel'de gerçekleşti. Brahms, Chopin, Liszt yapıtlarından seçkilerin ve söyleşilerin yer aldığı konserde; dostları Ayla Erduran/ keman, Ayşegül Sarıca/ piyano, Hüseyin Sermet/ piyano, Gülsin Onay/ piyano, İbrahim Yazıcı/ orkestra şefi ve piyanist; sanatçıyla ortak anılarını izleyicilerle paylaştılar. 

"İyi ki Doğdunuz Verda Erman!" Görsel Seçkiler
 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1004722689557450&set=a.1004717686224617.1073742046.100000591853127&type=3&theater

 

 

 

 


Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca, Güray Başol, Gülsin Onay, İbrahim Yazıcı, Hüseyin Sermet

Ayla Erduran/ keman, Ayşegül Sarıca/ piyanist

"İyi Doğdunuz Verda Erman" Müzikli Söyleşi: Sunum Güray Başol – Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca

Gülsin Onay/ piyanist

"İyi Doğdunuz Verda Erman" Müzikli Söyleşi: Sunum Güray Başol –  Gülsin Onay/ piyanist


Görseller: Tenise Yalçın

Ünlü piyanist Verda Erman, "İyi ki Doğdunuz Verda Erman!" konseriyle 18 Aralık'ta Martı Istanbul Hotel'de dostları tarafından anılıyor.
 
"Zamansız kaybettiğimiz değerli piyanist Verda Erman'ı doğum gününde, dostları Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca, Gülsin Onay, İbrahim Yazıcı ve sanatçıyla son röportajı yapan piyanist Güray Başol ile birlikte, konserlerinden görüntüler eşliğinde anıyoruz."

 
 MARTI ISTANBUL HOTEL, DOĞUM GÜNÜNDE DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST VERDA ERMAN’I ANIYOR!
 
Martı Istanbul Hotel ve Lila Müzik işbirliğinde gerçekleştirilen “Martı Klasikleri” klasik müzik konserleri kapsamında; 18 Aralık Perşembe akşamı ünlü piyanist Verda ERMAN’ı anma gecesi düzenlenecek. 
Martı Istanbul Hotel ve Lila Müzik işbirliğinde gerçekleştirilen “Martı Klasikleri” adlı klasik müzik konserleri, Martı Istanbul Hotel’de 18 Aralık Perşembe akşamı saat 20:00’de dünyaca ünlü piyanist Verda ERMAN’ı anma etkinliği ile devam ediyor. Sanatçının doğum gününde gerçekleşecek anma gecesinde dostları, zamansız kaybettiğimiz sanatçıyı anlatacak. 
Klasik Müziğin Önemli İsimleri Verda ERMAN’ın sevdiği eserleri seslendirecek
Sanatçının doğum günü vesilesiyle yapılacak olan etkinliğe klasik müzik dünyasının efsane isimlerinden; Verda ERMAN ile turneler yapan keman sanatçısı Ayla E
RDURAN, piyanist Ayşegül SARICA, piyanist Gülsin ONAY, piyanist ve orkestra şefi İbrahim YAZICI ve sanatçıyla son röportajı yapan piyanist Güray BAŞOL katılacak. Ünlü sanatçılar Verda ERMAN’ı kayıtları, anıları ve müzik eşliğinde anarak sanatçının sevdiği eserleri seslendirecek. Moderatörlüğünü Güray BAŞOL’un yapacağı çok özel gecede yer almak isteyen müzikseverler biletlerini Biletix’ten alabilecekleri gibi konser öncesi Martı Istanbul Hotel’den de temin edebilirler. Biletler tam 40TL, öğrenci ise 20 TL’dir.
 
Lila Müzik Hakkında:
Lila Müzik Yapım A.Ş., 1999 yılında Türk besteci ve yorumcularının eserlerini kayıt altına almak amacıyla kuruldu. Bugüne kadar, dünyada ve ülkemizde isminden övgüyle söz edilen Ayla Erduran, Gülsin Onay, Vedat Kosal, Şirin Pancaroğlu,  Borusan Quartet, Ulucan Kardeşler, Pelin Halkacı Akın, İris Şentürker, Ayşegül Kirmanoğlu, Sibel Kumru Pensel, ile Güher Süher Pekinel ile Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler projesi ve Cemal Reşid Rey’in Anısına ve İzmir Barok’un 16. Yüzyıldan 18. Yüzyılın ilk Yarısına Avrupa ve Osmanlı Saray Müzikleri  CD’lerini yayınladı.
 
Martı Istanbul Hotel Hakkında: 
2012 yılında kapılarını hizmete açan Martı Istanbul Hotel, Martı Grubu’nun ilk şehir oteli olma özelliğine sahip.  Alışveriş, kültür ve iş hayatının kalbi olarak nitelendirilen, aynı zamanda eğlenceli ve hareketli gece yaşantısının da merkezi olan Taksim'de yer alan Martı Istanbul Hotel, tarihi zenginliklerine yakınlığının yanı sıra, eşsiz Boğaziçi kıyılarına da kolay ve kısa ulaşım mesafesinde.
Zarafet ve şıklığın adresi Martı Istanbul Hotel 11 kata yayılmış 31’i süit olmak üzere 270 odadan oluşuyor. Lezzetli menülere sahip restoranları, konforlu odaları, geniş toplantı salonları, en üst katta yer alan olağanüstü Spa’sı ile misafirlerine lüks bir hizmet sunuyor.
Basın Bilgi: 
Tülin YILMAZ   tulin@npr.com.tr  0212 243 97 37  /  0530 201 36 89 
Ceren EKİCİ     ceren@npr.com.tr  0212 243 97 37  /  0530 149 01 99
 

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 
Bilgi: Bingül Başargan
Haber İçerik: NPR iletişim/ – Sanatçı afiş görsel: http://www.biletix.com/etkinlik/RYH16/TURKIYE/tr
Tuncay Yılmaz: Her zaman ve her yerde görülmeyen ama gökyüzündeki kendi özel yerinde hep var olacak gerçek bir yıldızdır Verda Erman… Iyi ki varsınız ve sonsuza dek yasayacaksınız ! … 
"Verda Erman plays Fauré (1966)" –  http://youtu.be/2B1C4wI3OJU    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir