Mehmet Özet Kişisel Resim Sergisi

Mehmet Özet Kişisel Resim Sergisi
Düş Yolcusu Sanat Durağında 03 – 16 Ocak 2015
 

Gazi Üniversitesi Resim Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış olan Prof. Mehmet Özet uzun yıllardır sanat çalışmalarına devam etmekte bir yandan da üniversitede öğretim üyeliği yapmaktadır. Sanat eğitimciliği yönüyle de binlerce öğrenciye resim dersleri vermiş olan sanatçı topluma birçok yeni sanatçı da kazandırmıştır. Onlarca kişisel ve yüzlerce karma sergiye katılmış olan sanatçı,  “Bir düşünceyi, bir  coşkuyu, bir hüznü, bir özlemi üretir yapıtlarım” dediği yapıtlarının arasından son dönem işleriyle Düş Yolcusu Sanat Durağında 03 – 16 Ocak 2015 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Prof. Dr. MEHMET ÖZET
Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü ve İngilizce Bölümünden mezun oldu.  Kendi branşında mastır bursu kazanarak A.B.D  ye gitti. The Universiti of Nebraska-Academy of  Fine Art’ta mastırını Educater-Painter Prof. Norman LUNDİN ile beraber çalışarak tamamladı. Misafir öğrenci olarak önce George Town university of Washington D.C. Sonra da University of Washington State-Fine Arts Faculty-Seattle daEducatur-Painter Prof. Spencer MOSLEY’le beraber çalışmalarına devam etti.

The National  Art Museum, The Modern Art Museum of Newyork gibi ünlü sanat müzelerinde incelemelerde bulundu.

Paris, Londra, Venedik, Almanya, Belçika, Hollanda, Milano,Bürüksel’deki müze ve sanat galerilerinde araştırma yaptı.

1977’de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Resim Ana Sanat Dalı’nda göreve başladı. 1982 de Devlet Linans Sınavı’nı kazandı. 1984 Yrd. Doçent, 1986 yılında 2547 sayılı kanunla Doçent, 1994 yılın Profesör oldu. Beş adet ödül aldı. 40’ın üzerinde kişisel sergi, 150’nin üzerinde karma sergiye katıldı. Eserleri A.B.D., İngiltere, Fransa, Avusturya, Kore ve Hollanda’da çeşitli koleksiyonlarda bulunmaktadır. Sanatçının yurtiçinde değişik koleksiyonlarda ve kişilerde bir çok eseri bulunmaktadır. Sanatçı Marmara Üniversitesi’den emekli olduktan sonra Arel Üniversitesi’de Öğretim üyeliğine devam etmektedir.

HABER KAYNAK:
Galeri telefonu: 0 216 386 99 03
www.dusyolcususanatduragi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir