Mersin DOB solist sanatçı Kıvanç Uğraşbul İstanbul’da Sonsuzluğa uğurlanıyor ( 5 Mart 2020)

0

Mersin Devlet Opera ve Balesi solist sanatçı ve rejisörü Kıvanç Uğraşbul 5 Mart Perşembe günü; İstanbul – Kadıköy/Kızıltoprak Zühtü Paşa Camii’nde öğle namazının ardından Beylikdüzü Gürpınar Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlanacak.Mersin Devlet Opera Balesi’nin solist sanatçısı ve rejisörü Kıvanç Uğraşbul, 1967 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1985 yılında M.S.Ü İstanbul Devlet Konservatuvarına katıldı. Profesör Mesut İktu ile Opera Anasanat dalı bölümünde şan eğitimine başladı. Öğrencilik yıllarında Devlet Tiyatroları’nda çeşitli görevler aldı. Aziz Nesin, Timur Selçuk, Tuncer Necmioğlu, Kenan Işık gibi isimlerle çalıştı. Eğitimini tamamlamasının ardından 1992 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde Bas Bariton solist sanatçı olarak yer aldı. Yurt içi ve yurt dışında birçok konser verdi. 2007 yılında İtalya’nın Pescara şehrinde Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan’ın katıldığı Akdeniz Oyunları platformunda olimpiyatların Mersin’de yapılması için Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etti.
Kıvanç Uğraşbul; Don Giovanni (Don giovanni), Tosca (Scarpia), Cavalleria Rusticana (Alfio), Gianni Schicchi (Gianni Schicchi), Arşın Mal Alan (Sultan Bey), Sevil Berberi (Bartolo), IV.Murat (IV.Murat), Aşk İksiri (Dulcamara), Dudaktan Kalbe (Rasih), İstanbulname (Eğrikapılı Ali) gibi eserlerde yer aldı. Sanatçı, Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde solist sanatçı ve rejisör olarak görev yapıyordu.
Kıvanç Uğraşbul, 4 Mart 2020 tarihinde aort anevrizması nedeniyle Mersin’de hayatını kaybetti.Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Hasan Berk/Fotoğraflar: Hasan Berk facebook sayfası

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.