Mukadder Arslantaş: Bir Konserin Ardından

Karşıyaka Oda Orkestrası Konseri
11.05.2015 Pazartesi, saat: 20:30
Hikmet Şimşek Sanat Merkezi

Karşıyaka Oda Orkestrası Konseri: Şef, Rengim Gökmen, Solist: Gülsin Onay


Gülsin Onay: Ne güzel müzisyenlerimiz.. Miss Orkestra


Naci Özgüç, Rengim Gökmen, Gülsin Onay, İbrahim Yazıcı, Hakan Şensoy


Gülsin Onay: Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar ve
eşi Zehra hanımefendiye çok teşekkür ederiz..


11 Mayıs 2015 Karşıyaka Oda Orkestrası Konseri: Şef: Prof.Dr.Rengim Gökmen, solist: Gülsin Onay/ piyano
Anladım ki kimi konserleri anlatacak gücü kendimde bulamıyorum. İstanbul'dan Tenise Hanım, Amerika'dan Meral Hanım ve bizler Gülsin Onay hayranları, bizim beklediğimiz gibi haber bekler, o salonu teneffüs etmek ister.
Sevgili arkadaşlarım çok güzel paylaşıp yazdılar. Ekleme yapayım. Gülsin Onay dört şef ile konser verdi. Rengim Gökmen sahnede, harika gençlerden oluşan Karşıyaka Oda Orkestrasını yönetiyordu. Üç şef ise ön sıramda oturuyordu. Gülsin Onay sahnede hizamda, tam karşımda. Ön sıramda ona göre solda Naci Özgüç, İbrahim Yazıcı, Şeniz Duru, sağda Hakan Şensoy.
Konseri izlerken göz ucu ile şeflere bakıyorum. Bakışları ile konserin içindeler. İkinci yarıda da Rengim Gökmen ile birlikte, hatta yanındalar sanki.
Konserdeki gençlerden biri olsaydım, keman elimden düşerdi heyecandan
Hakan Bey'in daha sağında, Karşıyaka Belediye Başkanı ve eşi. :ok sevilmesine rağmen bir kez daha sanatçının politikacılardan daha da çok ilgi gördüğünü bu konserde izliyorum
Önce Rengim Gökmen büyük alkışlarla sahneye geliyor. Gururumuz Karşıyaka Oda Orkestrası ile Mozart çalıyor. Hayranız. Gülsin Onay tüm güzelliği ile sahneyi dolduruyor. Shostakovich(Doğru yazmayı da öğreniyoruz.Şostakoviç der geçerdik)
I.Piyano Konçertosu
Müzik eleştirmeni hiç değilim. Gülsin Hanım deyince Chopin gelir, Adnan Saygun gelir aklıma.
Oysa onun can dostu Gülfam Göknar'ın yazdığı gibi Bayan Shosrakovich o. Salon şok olmuş durumda.
Yine kendini arkaya attığında, hemen arkasındaki 2.kemancının nota sehpasına çarpıyor kolu. Hepimizden sessiz bir Ahh. Gülüyor, tüm salon gülüyor. Elini hâlâ düşünüyorum. Dilerim acımamıştır.
Arkadaşım için DVD alıyorum. Karşıyaka'da DN&R dahil hiç bulamıyorum. Çünkü ki Karşıyaka'nın ayıbıdır. Bundan sonra düzelir dilerim. (Dağıtım sorunu diyorlar) İmzalatmak ne mümkün fotoğrafı çekip, 2.yarıya koşuyorum. Gönlüm orada. Yalçın Tura'nın Sinfoneitta'sı Dünya Prömiyeri. İşte biz parçalanmak istenen Türk Milleti. Ezgilerimiz.
Çook beklersiniz parçalamayı diyorum içimden. Sinfonietta'nın ezgileri gökyüzüne ulaştı. Oradan hiçbir güç silemez.
Çok büyük bir başarı. Yine ayakta orkestrayı alkışlarken eşime telefonumu veriyorum. Bir kare çek ne olur, ben alkışlıyorum.
Konser bitiminde özür dileyerek İbrahim Yazıcı'ya soruyorum. Dünya Prömiyeri yazıyor. Doğru, diyor.
Arkadaşlar, bundan büyük zenginlik olur mu? Tüm bu güzellikler ücretsiz, bizler için.
Sanatçılarımız için kenetlenelim. Ülkemin tek çıkış yolu budur.
Konser dönüşü eşim eve çıkıyor, ben Metro Üstü Park'ta bir süre konseri yaşıyorum. Yağmur çiseliyor konsere semalardan yanıt gibi.
Ekleme yapayım. Güzel kemancılardan sadece Zeynep Simge Acunaz'ı tanıyorum. Sahnede güleryüzü ile kemanı çok güzel çalıyor.Gülsin Hanım bis yaparken baktım arkasından pür dikkat, Gülsin Hanım'ın parmaklarına bakıyor. Piyanoya niyet de olabilir, o güzel parmakları çalarken yakından görmenin sevinci de…

Mukadder Arslantaş


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

Bilgi: Gülsin Onay
Bir Konserin Ardından: Mukadder Arslantaş/İzmir 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir