MÜZEKART SAHİPLERİ ARTIK SİGORTALI

MÜZEKART SAHİPLERİ ARTIK SİGORTALI
 

Müzekart sahibi olanlara bir yıl boyunca ferdi kaza sigortası getiren anlaşma Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Zurich Sigorta CEO'su Yılmaz Yıldız ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un katılımıyla düzenlenen törende imzalandı.
 
 

Türkiye'nin "müze müze gezdiren" tek kartı olan Müzekart’ın sunduğu avantajlara eklenen ferdi kaza sigortası ile tarih ve sanatseverler bundan böyle Zurich Sigorta’nın güvencesi altında olacak.

 
İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,  müze ve ören yerlerini Müzekart ile gezen ziyaretçi sayısının 2011 Ocak-Ekim döneminde 1 milyon 870 bin olduğunu, 2012’nin aynı döneminde ise yüzde 15 artışla 2 milyon 150 bin adete yükseldiğini açıkladı.
 
 
Bakan Günay, Müzekart sahiplerine ücretsiz ferdi kaza sigortası uygulamasının 1 Ekim 2012 tarihi itibariyle başladığını ve bu tarihten itibaren Müzekart ile Müzekart+ satın alan tüm vatandaşların, kartlarının geçerlilik süresi olan bir yıl boyunca bu güvenceye sahip olacaklarını kaydetti.
 

Müzekart, sahiplerine Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'ü aşkın müze ve ören yerinde diledikleri kadar gezme imkânı sağlıyor. Ayrıca Müzekart+, tiyatrodan konsere, kafeden hediyelik eşya dükkanlarına kadar pek çok noktada kullanıcısına cazip indirimler sunuyor. Bugün yapılan işbirliği protokolü imza töreniyle kartın avantajlarına ferdi kaza sigortası özelliği de eklendi.

Haber Kaynak: TC Kültür ve Turizim Bakanlığı web sitesi 16 Kasım 2012
http://www.kultur.gov.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir