ODTÜ Tarihçesi kitabı çıktı

ODTÜ Tarihçesi kitabı çıktı

ODTÜ’nün, bir üniversite olmasının yanında, yarattığı kültürle ve öğrencileriyle Türkiye’nin siyasi hayatındaki rolü tartışılmaz. Fakat, ODTÜ’yü ve ODTÜlülüğü anlamanın ilk yolu üniversitenin tarihini, çalkantılarını, yaşadığı zorlukları ve bunalımları, hayata kattığı heyecanı bilmekle başlar. Bu tarih aynı zamanda Türkiye’nin siyasi tarihinin özel ve detaycı bir okumasıdır. Çalkantılı yıllarda bir ODTÜlü olan Çalışkan, ODTÜ’nün kuruluşundan 1980 darbesine kadarki tarihçesini serin kanlı bir şekilde, belgelere ve tanıklıklara dayanarak anlatıyor.

Özgürlük, siyaset ve akademi arasındaki derin ve içkin ilişkiyi anlamak isteyen herkesin ve her ODTÜlünün okuması gereken, ağır bir çalışma…

odtukapak.jpg

Eseri, ekitap olarak sadece 6 Liraya sitemizden satın alabilirsiniz:

http://propagandayayinlari.net/odtu.html

http://propagandayayinlari.net/dukkan/

Tüm kitaplarımız babil.com / calibro internet sitesinde ve ayrıca Google Play, iTunes, Smashwords, Scribd gibi uluslararası ekitap portallarında da bulunmaktadır. Kitabın Google Books üzerinden önizlemesini yapmak da mümkündür.

Kitabın kapak tasarımı İç Mihrak kolektifi tarafından yapılmıştır.

Bu duyurumuzu sosyal medyada yaymanız bizi mutlu edecektir.

iletisim@propagandayayinlari.net
http://propagandayayinlari.net  
Twitter: @propagandaY

PropagandaYayınları okunası e-kitaplar yayınlar.

Kapak tasarımı: İç Mihrak Propaganda Tasarım

Referans Bilgileri ODTÜ Tarihçe, Nurettin Çalışkan, Propaganda Yayınları, eISBN: 978-1-927893-45-6 (ePub), 978-1-927893-46-3 (mobi), 600 sayfa + 28 resim, Eylül 2015.

  
Propaganda Yayınları, Ocak 2011'de kurulmuş Türkiye'nin ilk tam teşekküllü e-kitap yayınevidir. Yayınevi hakkında daha fazla bilgiye ve yayınladığı kitaplara yayınevinin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

 
Duyuru listemizden çıkmak isterseniz propaganda-unsubscribe@lists.riseup.net adresine bir email gondermeniz yeterlidir.
 

Haber Kaynak: duyuru@propagandayayinlari.net lists.riseup.net üzerinden 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir