SAVAŞIN DEĞİŞEN KARAKTERİ: SURİYE ÖRNEĞİ Konuşmacı: Dr. Metin Gürcan  22 Nisan Cumartesi 2017, saat: 14:00 

0

Değerli üyelerimiz, 

2016-17 Sezonu ilk etkinliğiyle beraber, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, TESAK'ta düzenlenen etkinliklere ücretsiz giriş kartı sistemiyle katılım başlamıştır. Ücretsiz giriş kartları olmadan etkinliklere giriş yapılamayacak, her bir etkinlik için hazırlanmış olan kartlar, etkinlik tarihinden bir hafta öncesi itibariyle TESAK Danışma'dan temin edilebilecektir. Tüm takipçi ve katılımcılarımızın bilgisine sunarız. 


SAVAŞIN DEĞİŞEN KARAKTERİ: SURİYE ÖRNEĞİ

Konuşmacı: Dr. Metin Gürcan 

22 Nisan Cumartesi 2017 14:00 

Günümüzde savaş olgusu, devletlerin tekelinden çıkmış, devlet dışı aktörlerin de müdahil olduğu, asker olanla sivil olanın birbirine karıştığı, başlangıcı ve bitiş zamanı kestirilemeyen, zafer ve mağlubiyet kavramlarının muğlaklaştığı, sürekli dönüşüm ve değişim içerisinde olan bir karaktere bürünmüştür. Devlet dışı aktörler iç savaş, ayaklanmaklar ve terör saldırılarıyla adeta asimetrik savaşın tüm dinamiklerini baştan aşağı değiştirmekle kalmamış, çatışmanın doğasına yeni kural ve ölçütler getirmişti. Bu bağlamda Suriye’deki süregelen çatışmalar savaşın değişen karakteri üzerine en çarpıcı örnektir. Savunma analisti Dr. Metin Gürcan, Suriye örneği üzerinden savaşın değişen karakterinden söz edecek.


*Etkinlik ücretsizdir. 
*Ücretsiz giriş kartları etkinlik tarihinden bir hafta öncesindeki Cumartesi günü itibariyle TESAK Danışma'dan temin edilebilir. 


KADIKÖY BELEDİYESİ TARİH EDEBİYAT SANAT KÜTÜPHANESİ (TESAK) 
Caferağa Mah. Rıhtım Cad. No: 2/3 
(Eski Başkanlık Binası / Beşiktaş İskelesi Karşısı) 
Kadıköy İSTANBUL 
Tel: 0216 337 86 54/55 
Faks: 0216 414 50 62 

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.