Timurtaş Onan Sergisi Galeri ARK 11 Şubat – 5 Mart 2017

 

Galeri ARK – Şubat Ayı Timurtaş Onan Sergisi 

Galeri ARK, 11 Şubat – 5 Mart 2017 tarihleri arasında ilk kez bir fotoğraf sergisine evsahipliği yapıyor.

Timirtaş Fotoğraf

 

Sınırlı sayı 10 edisyon olarak, Hahnemuhle Fine Art Baryta koleksiyon kağıdına siyah-beyaz baskılardan oluşan sergi, ziyaretçilerini büyülü bir İstanbul gezintisine çıkarıyor. Timurtaş Onan, her daim yürüdüğümüz yolları, durup bir anlığına baktığımız denizi, martıları, sokakları ve her şeyden öte insanlarımızı, usta bir gözün ürünü fotoğraflarla bizlerle buluşturuyor.

Timurtaş Onan

Sergi küratörü Erhan Şermet ‘Zamansız’ adlı fotoğraf sergisini şöyle özetliyor;

“Timurtaş Onan’ın fotoğrafları bizi şehrin mekanlarında gezdiriyor, boşluğun, sıkışmanın, kesişmelerin, kırılmaların ve yığılmaların içinden geçiyoruz. Ama zamandan azadeyiz, muhasebesi yapılamayacak olanın ardından giderken zaman dağılıyor, bir sarf maddesi olmaktan kurtulup yeniden ışık, duygu, rüzgar, bulut oluyor. Zaman çizelgelerin hammaddesi olmaktan kurtuluyor, uçucu ele gelmez insani ölçeğine dönüyor. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın güzel ifadesiyle ‘Ne içinde, ne de büsbütün dışında’ olabileceğimiz kavranamaz gerçekliğine dönüyor. Öyleyse yeniden insanlardan ve hayattan bahsedebiliriz artık…”

Fotoğraf 1

Timurtaş Onan’ın fotoğraflarının, ‘zamansız’ bir yolculuğun somut delilleri olarak zihinlerinizde yer etmeye başlamasının ardından, yaşadığımız şehrin büyüsünün fotoğraf çerçeveleri ile sınırlı olmadığını göreceksiniz.

unnamed (2)

Sergi,11 Şubat – 5 Mart 2017 tarihleri arasında Galeri ARK’ta,ziyaret edilebilir. 

Galeri ARK
Cemil Topuzlu Caddesi Kaya Apt. No:49 Göztepe
İstanbul(0216) 369 4900 info@galeriark.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir