Türk Divası Leyla Gencer’i Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Sanat Merkezi’nde Anıyor

0

TÜRK DİVASI LEYLA GENCER'İ  10 MAYIS 2017 ÇARŞAMBA SAAT 20.00'DE
BAKIRKÖY BELEDİYESİ LEYLA GENCER SANAT MERKEZİ'NDE ANIYOR!
10 Ekim 1928 tarihinde Polonezköy'de doğan Leyla GENCER 20.yüzyılın en önemli sopranolarından biri olarak görülür.
Batı ülkelerinde "La Diva Turca", "La Gencer", "La Regina" olarak ün yapan; Milano, Roma Napoli, Venedik, Viyana, Paris, San Francisco, Köln, Buenos Aires, Londra, Rio de Janerio, Bilbao, Chicago'da sanatını dinleten; Lucia'nın, Norma'nın Lady Macbeth'in, Queen Kraliçe Elizabeth'in, Tosca'nın, Lucrezia'nın Madam Butterfly'ın, Alceste'nin, Aida'nın, Violetta'nın, Leonora'nın "Leyla la Turca"sı soprano Leyla Gencer, hem seçkin opera sahnelerinde hem resitallerde hayranlık uyandırmıştır. "Devlet Sanatçısı" ünvanına sahip olan Leyla GENCER'in, repertuvarında 23 besteciden, 72 rol almıştır. 
"Daha çok SANAT ilkesiyle yola çıkan İstanbul Devlet Operave Balesi, hayatını "Daha çok SANAT" ile dolduran ve yaşatan, 20.yüzyılın Türk Diva'sı olan Leyla Gencer'i seçkin bir repertuvar ile anıyor!
Orkestra şefliğini, Zdravko LAZAROV'un yapacağı; Suat ARIKAN, Perihan D.NAYIR ARTAN, Aylin ATEŞ, Önay GÜNAY, Otilia M.RASULESCU İPEK ve Bülent KÜLEKÇİ'nin solist olarak katılacağı konser programında; Nabucco, Ernani, Figaro'nun Düğünü, Werther, Tannhauser, Faust, Hoffmann'ın Masalları, Tosca, Don Carlos ve Carmen gibi seçkin bir repertuvar seyirciyle buluşuyor..

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Songül Sarıpınar/ İstanbul Devlet Opera ve Balesi Basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.