Türkiye – Güney Kore Dostluk Konseri (14 Aralık 2018)

0

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Klasik Müzik Konserleri’ne devam ediyor.Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), muhteşem bir konser vermeye hazırlanıyor.14 Aralık 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan konseri, yaptığı projelerle ilklere imza atan, ÇDSO’nun orkestra şefi Orhan ŞALLIEL yönetecek.Bu hafta dünya çapında tanınmış ve bu çağda en çok yükselen kemancı olarak değerlendirilen Edwin E.S. KİM solist olarak sahne alacak ve F. MENDELSSOHN’un “Keman Konçertosu’nu seslendirecek.
ÇDSO, programın ikinci yarısında J.BRAHMS’ın “Senfoni No.3” adlı eserini Adanalı sanat severlerin beğenisine sunacaklar.Senfoninin 3.bölümü daha sonra İngrid Bergman ve Yves Montand’ın oynadığı, Türkiye’de “Brahms’ı Sever misiniz?” adlı filmde kullanılmış.ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.
Klasik Müzik Konseri
14 Aralık 2018 Cuma, saat 20:00
Adana Büyükşehir Belediyesi KonserSalonu
Bilet satış için: 0(322) 456 08 08
www.biletiva.com.trSayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.