Türkiye Sanatçılar Birliği olarak sanatçıları vatana sahip çıkmaya çağırıyoruz!

0

TSB LOGO

TÜRKİYE SANATÇILAR BİRLİĞİ

               BASIN BİLDİRİSİ

 

VATAN SAVAŞINDA MEHMETÇİĞİMİZİN, POLİSİMİZİN

  YANINDAYIZ

11 Aralık 2016 tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği destekli PKK Terör Örgütünün hain saldırısı nedeniyle, milletçe karanlık bir sabah daha yaşadık… Kaç canımızı daha toprağa vereceğiz, onurlu, başı dik, gencecik Mehmetçiğimizi, polisimizi ve vatandaşımızı ay yıldızlı al bayrağa sarıp?

Davut'un oğullarının ılımlı muhalifleri, açılım melekleri, yıllardır sinsice cebimize soktuğu akrepleri bugün bizi tek tek sokuyorlar. Bugün bombalarıyla, yarın füzeleriyle üzerimize saldıracak teröristlerin temsilcileri, canlı bomba tabutlarına omuz verenleri bugün hala Yüce Türk Meclisi'nde bu onurlu topluma karşı cephe almaya, canıyla kanıyla, kutsal alın teriyle kazanıp devlete bıraktığı vergilerden küstahça nemalanmaya devam ediyorlar.

HDP Derhal Kapatılsın

Yapılması gereken, bir an önce PKK'ya açıkça destek veren, Türk milletinin iradesi Türkiye Büyük Millet Meclisi koridorlarında sözde liderleri teröristbaşı Öcalan naraları atan HDP'nin derhal kapatılmasıdır. Teröre destek veren sözde milletvekillerinin ve kendilerine emanet edilen kamu görevini milleti bölmek üzere kullananların derhal yargılanmasıdır. Sözde insan hakları ve demokrasi zebanilerini TBMM’de görmek istemiyoruz.

Bombaları patlatanlara sahip çıkan, sonra yalan çelenklerini şehitlerimize bırakmaya kalkan Batı ve Batıcı siyasetleri, halkımız Türkiye topraklarından kovma kararlılığındadır

Durumunaciliyetini, durumun önemini kavramamakta ısrar eden tüm Batıcı söylem ve tavır sahiplerinin göğsünde yürek cevherini taşıdıklarına artık inanmıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasına dair en ufak kaygı içerisinde olduklarına inanmıyoruz. Diz çökertilmeye çalışılan Türk milletinin can güvenliğine dair endişelenmedikleri meydanlardan savurdukları naralarla, savundukları NATO artıklarından anlaşılmaktadır.

Türkiye’yi de, komşularımızı da böldürtmeyeceğiz

Hain saldırının gerçekleştiği gün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyabilmek için sürdürdüğü Fırat Kalkanı operasyonu çerçevesinde El-Bab kasabasında IŞID Terör Örgütü ile yoğun çatışmalar yaşanmıştır. Bu çatışmalar halen devam etmektedir. El-Bab, Amerika Birleşik Devletleri'nin kukla bir Kürdistan yaratma girişiminin son kalesidir. Bu kasabayı zapt etmek Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü de güvenceye almaktır. Bunu çok iyi bilen PKK Terör Örgütü aynı gün Türk milletini yasa boğacak ve Türk milletini infiale düşürecek bir eylem planlamış ve bunu gerçekleştirmiştir.

Türkiye Sanatçılar Birliği olarak sanatçıları vatana sahip çıkmaya çağırıyoruz!

Çağrımız, yüreği vatan sevdasıyla, Atatürk ve Cumhuriyet ile atan Türk sanatçılarınadır. Sürece dahil olun. Türk milleti savaşırken öne çıkın. Cumhuriyet ahlakı ve bilinciyle ışık olun. Emperyalist sistemin sizleri ittiği yalnızlık ve buhran çemberini kırın! Kuru bir lanetleme mesajıyla değil, gelin birlikte üreterek, Türkiye Cumhuriyeti'nin verdiği Vatan Savaşı'nda yerimizi alalım. Sahnelerimizden Vatan Yahut Silistre haykıralım! Vatanı olmayanın hiçbir şeyi yoktur. Sanat, toplum için vardır. Toplum bir savaşın ortasında cayır cayır yanarken, sorgulayalım. Okuduğumuz senaryoyu, oynadığımız rolü, çıktığımız sahneyi, icra ettiğimiz eseri… Barış, ancak ve ancak emperyalizme meydan okumakla gelir. Barış, Amerikan bayrağının gölgesi, yozlaşmış Amerikan kültürünün pençeleri değildir. Barış mevzisi, Mustafa Kemal ve Anadolu mevzisidir.

İstiklal mevzisidir. Her sanatçı, tek başına bir taburdur. Gelin, önüne çıkan herkesi küçülten, azaltan, eksilten, yakan, parçalayan emperyalizme ABD, AB ve tüm işbirlikçilerine karşı bir ordu olalım. Sanatın sesi bombaların, füzelerin sesinden yüksektir. Türkiye Sanatçılar Birliği; Türk milletinin çağdaşlık özlemlerinin tamamını kucaklamaktadır. Türk milleti yedi düvele karşı savaşarak, tırnaklarıyla Anadolu topraklarında kazıya kazıya kazandığı kardeşlikten, laiklikten, egemenlikten ödün vermeyecektir.

ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyeti yıkıp, yerine Amerika’nın mafyalaşmış Başkanlık Sistemini getiremezsiniz, siz yıkılırsınız!

Buradan AKP hükümetine ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki milletin vekillerine sesleniyoruz. Başkanlık Sistemi, Türkiye'nin öncelikleri arasında değildir. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti bir varoluş mücadelesi içindedir. Türkiye Cumhuriyetini, ATATÜRK’ümüzün kurduğu cumhuriyet rejimini yıkmaya kalkan, yıkılır. Cumhuriyet rejimini değiştirmeye kalkmak Vatan savaşı veren ülkemizi ateşe sürmek demektir.

Başkanlık Sisteminizi kabul etmiyoruz

Meclis, güçlü ve birlik içinde olması gerekirken, ortak aklı yok edecek, ayrıştıracak başkanlık hevesi milleti böler, meclisi de böler.  TBMM’de ortak tavır  sadece kollar bacaklar koptuğunda, ciğerimiz söküldüğünde mi olacak, bir günlüğüne midir birlik olmak göreviniz?

KKTC’de olan tehlikeli süreç, Fırat kalkanı, terör belâsı, ekonomik kriz gibi yakıcı sorunlar Yüce Meclis’in önünde dururken gözünü Başkanlıkla karartanları tarih affetmez.

Milletvekillerini, Başkanlık sistemine HAYIR demeye çağırıyoruz

Amerika'nın kanlı Büyük Orta Doğu Projesi'ni dilinizden düşürmediğiniz günlerde Suriye ile ilgili çağrılarımıza kulak vermediniz, şimdi Türk Silahlı Kuvvetleri yürüttüğünüz yanlış siyaseti düzeltebilmek için savaşmaktadır. Türk milleti savaşmaktadır! Meclisi savaşmaktan korkmamaya davet ediyoruz! Savaş meydanında geri adım atan, yetkilerinden vazgeçen bir meclisi Türk milleti kabul etmez!  Etmeyeceğiz! Milletvekillerini milletin kendilerine verdiği göreve sahip çıkmaları konusunda uyarıyoruz, Türk Milleti’nin iradesine ihanet etmeyin.

Bunca acil görev önünüzde dururken, Türk milletine dayattığınız Başkanlık Sistemine, kulağını yabancı istihbarat servislerine dayamış kişilerin davetiyle girişme cüreti gösterdiğiniz Anayasa değişikliğine, biz sanatçılar asla GEÇİT VERMEYECEĞİZ.   

TÜRKİYE SANATÇILAR BİRLİĞİ

evetbenim4

 

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.