Zeka ve Yetenek Kongresi 24 -25 Ekim 2015 ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde

0

 
Zeka ve Yetenek Kongresi
24 -25 Ekim 2015
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde
 
Zeka ve yetenek alanının en kapsamlı etkinliği Ankara’da yapılıyor!
III. Zeka ve Yetenek Kongresi – 24/25 Ekim 2015 ODTÜ Ankara
 
Türkiye Zeka Vakfı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliğiyle yapılan “III. Zeka ve Yetenek Kongresi”, 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde, Ankara’da, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde toplanıyor.
 
Zeka ve yetenek kavramlarının sınırlarını zorlayan, farklı entelektüel alanlardan, kendilerine has tavırları, gözlemleri ve deneyimleriyle alışılmışın dışında düşünceler sunan, alanının uzman isimleri ve öznesi çocuk olan hedef grubuyla dikkat çeken kongreye kayıtlar devam ediyor.
 
Kongrenin ilgi çeken isimleri arasında; New York Üniversitesinden Davranışbilim ve İstatikçi Doç. Dr. Selçuk Şirin"Önce Tahayyül", Gazeteci/Yazar Ahmet Mümtaz İdil "Zekâ Mozart mıdır, Einstein mı?", Akademisyen Prof.Dr.Belma Tuğrul “Kırmızı Işık, Yeşil Işık”, Yazar Enver Aysever “Zeka’Yaratıcılık Sorduğum Sorudan Anlaşılır” isimli konuşmalarıyla anahtar oturumları temsil edecekler.

Açış konuşmasını ulusal ve uluslar arası alanda zeka oyunlarıyla tanınan, Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı’nın yapacağı kongrenin davetli konuşmacıları arasında; eğitim alanında sıra dışı görüşleriyle dikkat çeken Hürriyet Gazetesi yazarlarından Dr.Özgür Bolat “Zeka Tek Başına Neden Yeterli Değil? Yetenek Gerçekte Nasıl Gelişir?” ve beyin cinsiyeti alanının en önemli ismi Dr.Serkan Karaismailoğlu ile “Zekanın Cinsiyeti Olur mu?” başlıklarıyla  zeka ve yetenek kavramlarında bireysel ve toplumsal ilişkimizi zorlayacak konuşmalar yer alacak.

Kongre oturumlarına renk katacak iki önemli isim ise Yazar Murat Menteş ile Uzman eczacı, dilbilimci ve felsefeci Anooshirvan Miandji olacak…

Üstün zekalı, üstün yetenekli bireylerin tespit edilmesi, desteklenmesi ve izlenmesine ilişkin sorun ve önlemlerin toplu olarak ele alındığı Zeka ve Yetenek Kongrelerinin üçüncüsünde de önceki iki kongrede olduğu gibi, konuya ilişkin dünya ve ülke ölçeğindeki gelişmeler izlenecek ve yine çok taraflı tartışma zeminleri oluşturulacak.

Türkiye Zeka Vakfı’ndan NOT:  Zeka ve yeteneğe dair her şeyi, her türlü şekilde, her boyutuyla ve konunun bütün taraflarıyla bir arada konuşup değerlendirmenin önemine inanıyoruz. Katkı ve katılımlarınızla her geçen yıl daha da zenginleşen Zeka ve Yetenek Kongrelerinin üçüncüsünde, sizleri yine aramızda görmek istiyoruz.
 
Kongrenin duyurusunda yardımlarınızı rica ediyoruz. www.kongre.tzv.org.tr
#beyinSizMisiniz hasthag’iyle… 
 

Haber Kaynak: Nihal Sandıkcı 
nihalsandikci@gmail.com

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.